هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاریجانی در نشست شهرداری استان اصفهان:

اعتبارات مربوط به سالن اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد را پیگیری خواهم کرد

سرویس سیاسی
رئیس مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن گزارش روند اجرایی احداث سالن اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد در اصفهان به مسئولان این استان برای تامین اعتبارات باقیمانده این پروژه قول مساعد داد.
سه‌شنبه 7 تیر 1390 ساعت 17:30
اعتبارات مربوط به سالن اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد را پیگیری خواهم کرد رئیس مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن گزارش روند اجرایی احداث سالن اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد در اصفهان به مسئولان این استان برای تامین اعتبارات باقیمانده این پروژه قول مساعد داد. http://cdn.icana.ir/d/019/7952.jpg اعتبارات,مربوط,به,سالن,اجلاس,سران,کشورهای,غیرمتعهد,را,پیگیری,خواهم,کرد Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) علی لاریجانی در دومین روز از سفر خود به استان اصفهان با استاندار و فرماندار اصفهان دیدار کرد ضمن استماع  گزارش روند اجرایی احداث سالن اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد، گفت: معماری این پروژه به خوبی دیده شده و معنادار است. ساخت مسجد  نیز با توجه به صحبت‌هایی که در بین کشورهای اسلامی می‌زنیم، باید نشان دهیم که مسجد برای ما مهمتر از همه چیز است.

رئیس قوه مقننه با تاکید بر اینکه این سالن باید طوری طراحی شود که مسجد به عنوان مکمل آن باشد، گفت: اگر بتوانیم در سالن‌هایی که اطراف این ساختمان است هر کدام را به سبک معماری هر دوره از تاریخ کشورمان احداث کنیم، نشان‌دهنده این است که ایران در هر دوره‌ای از زمان سبک تاریخی مخصوص به خود را داشته است.

وی در ادامه تصریح کرد: باید نمادهایی از این دوران به کار گرفته شود که قدمت تمدن ایران را نشان دهد و به خصوص استفاده از معماری آینه کاری نیز بر جلوه و جذابیت این سالن می‌افزاید.

رئیس دستگاه قانونگذاری کشور با بیان اینکه در این مجموعه باید سیر تحول انقلاب اسلامی نیز در نظر گرفته شود، گفت: باید افراد برجسته انقلاب اسلامی مانند شهید بهشتی به صورت مجسمه نیم‌تنه و در واقع به‌عنوان نمادهایی از انقلاب اسلامی به گونه‌ای نشان داده شود.

 شهردار اصفهان نیز در این جلسه اظهار کرد: متاسفانه برای تکمیل این پروژه امسال یک ریال هم کسی به ما نداده است و تنها بیست روز دیگر فرصت داریم در صورتی که قرار بود 100 میلیارد از سوی دولت به این پروژه اختصاص یابد.

لاریجانی نیز تاکید کرد: شما باید نامه‌ای درخصوص اعتبارات این پروژه بنویسید و من به طور قطع آن را پیگیری خواهم کرد.

به گفته مسئولان شهرداری استان اصفهان اعتبارات این پروژه در لایحه بودجه نود لحاظ نشده است و آنها منتظر هستند تا برای عقد قرارداد با سازمان‌ها و شرکت‌های مرتبط اعتبار لازم به آنها داده شود اما این در حالی است که در حال حاضر امری مهمتر از تکمیل این پروژه که باید در سال 91- 92 به بهره برداری برسد وجود ندارد و باید هرچه سریعتر در جهت تکمیل این پروژه اقدام کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000