هدر اصلی
1390/04/07 22:20:40
سرویس سیاسی
در دیدار لاریجانی با آیت الله مظاهری مطرح شد:

تاکید آیت‌الله مظاهری برای اتخاذ تدبیرهای لازم برای حفظ شان قوه مقننه

رئیس حوزه علمیه استان اصفهان باتاکید بر اینکه مجلس در راس امور است، لاریجانی را فردی با اقتدار و با لیاقت در جایگاه ریاست مجلس عنوان کرد و افزود: متاسفانه اختلاف بین خودی‌هاست که باعث می‌شود یک فرد معمولی خیال کند که از رئیس مجلس بالاتر است.
تاکید آیت‌الله مظاهری برای اتخاذ تدبیرهای لازم برای حفظ شان قوه مقننه رئیس حوزه علمیه استان اصفهان باتاکید بر اینکه مجلس در راس امور است، لاریجانی را فردی با اقتدار و با لیاقت در جایگاه ریاست مجلس عنوان کرد و افزود: متاسفانه اختلاف بین خودی‌هاست که باعث می‌شود یک فرد معمولی خیال کند که از رئیس مجلس بالاتر است. https://cdn.icana.ir/d/019/8088.jpg تاکید,آیت‌الله,مظاهری,برای,اتخاذ,تدبیرهای,لازم,برای,حفظ,شان,قوه,مقننه Icana

 به گزارش خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) آیت الله حسین مظاهری رئیس حوزه علمیه استان اصفهان در دیدار با علی لاریجانی با بیان اینکه همه باید به این فرموده امام مبنی بر در راس بودن مجلس اذعان داشته باشند، خطاب به لاریجانی گفت: خدا را شکر می‌کنیم که شما رئیس مجلس هستید؛ چرا که لیاقت چنین جایگاهی را دارید، شما بااخلاق پسندیده مجلس را بااقتدار اداره می‌کنید.

این استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه اختلاف‌ها بین خودی ها است که باعث می‌شود زمینه اهانت یک فردمعمولی به هیئت رئیسه و شخص رئیس مجلس فراهم شود، گفت: اینگونه اهانت‌ها از اختلاف‌ها سرچشمه می‌گیرد که یک فرد معمولی خیال می‌کند از هیئت رئیسه و رئیس مجلس بالاتر است در واقع اگر اختلاف‌ها نبود اینگونه افراد جرات توهین نداشتند و امر ونهی‌هایی را راجع به هیئت رئیسه و شخص رئیس نمی‌کردند.

آیت الله مظاهری در ادامه تصریح کرد: لاریجانی بدون آنکه اهانتی به فردی کند مجلس را به شایستگی اداره می‌کند؛ اما برخی افراط و تفریط ها در میان نمایندگان وجود دارد.

رئیس حوزه علمیه اصفهان به صحبت‌های رئیس جمهوری در جلسه رای اعتماد به سجادی اشاره کرد و افزود: زمانی وقتی رئیس جمهوری وارد مجلس می‌شد، همه دور او جمع می‌شوند؛ اما در زمان دیگری وقتی او وارد مجلس می‌شود به او محل نمی‌گذارند و یا سخنان وی را با دو دو گفتن قطع می‌کنند، که هر دوی اینها نمی‌تواند شایسته باشد و این همان افراط وتفریط است.

آیت الله مظاهری با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری از اقداماتی که موجب لطمه زدن به شان مجلس می‌شود ناراحت می‌شوند، از لاریجانی خواست تا با اتخاذ تدبیرهای لازم مانع لطمه به شان و جایگاه قوه مقننه شود.

وی تاکید کرد: هرکس که مجلس و جایگاه آن را بشکند گناهش بزرگ است و اگر از داخل مجلس باشد گناهش بزرگتر است، حتی و در خارج از کشور به حیثیت مجلس لطمه بخورد.

آیت‌الله مظاهری در پایان ضمن تشکر از سفر لاریجانی به اصفهان خطاب به وی گفت: امیدوارم مورد دعای پدرتان که یک مرجع بزرگ بود قرار بگیرید و اگر روزی کاندیدای مجلس از اصفهان شوید خیلی عالی است چرا که شما از هرکجا که کاندیدا شوید همانجا رأی می‌آورید.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet