هدر اصلی
1390/04/08 13:05:32
سرویس سیاسی

افتتاح پارلمان جدید ترکیه با غیبت 169 نماینده در مراسم تحلیف

دور جدید پارلمان ترکیه در حالی روز گذشته آغاز شد که ۱۶۹ نماینده از شرکت در مراسم تحلیف خودداری کردند.
افتتاح پارلمان جدید ترکیه با غیبت 169 نماینده در مراسم تحلیف دور جدید پارلمان ترکیه در حالی روز گذشته آغاز شد که 169 نماینده از شرکت در مراسم تحلیف خودداری کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/2521.jpg افتتاح,پارلمان,جدید,ترکیه,با,غیبت,169,نماینده,در,مراسم,تحلیف Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، دوره جدید پارلمان  ترکیه نخستین جلسه خود را پس از انتخابات پارلمانی  اخیر روز گذشته (سه شنبه) با انجام مراسم تحلیف نمایندگان آغاز کرد.
169 نماینده معترض به حکم دادگاه عالی این کشور در منع ورود 8 نماینده به پارلمان در این مراسم شرکت نکردند.
در مراسم افتتاحیه روز گذشته پارلمان جدید ترکیه تمامی 35 نماینده طرفدار کرد با تحریم این جلسه در آن شرکت نکردند و 134 نماینده عضو حزب "جمهوری خواه مردم" اصلی ترین حزب مخالف نیز با شرکت در این مراسم از انجام مراسم تحلیف خودداری کردند.
نمایندگان جدید راه یافته به پارلمان ترکیه که هم اکنون در زندان به سر می برند شامل پنج نماینده مستقل مورد حمایت حزب صلح و دموکراسی طرفدار کرد هستند که به اتهام ارتباط با گروه های شورشی پ.ک.ک  در زندان به سر می برند و به همین دلیل رد صلاحیت شدند.
دونماینده دیگر از حزب "جمهوری خواه مردم" و یک نماینده حزب "جنبش خلق" نیز هم اکنون به اتهام حمایت از اقدامات شورشیان در بازداشت به سر می برند.
در انتخابات پارلمانی اخیر ترکیه همچنین ۳۵ نماینده کرد وابسته به حزب "صلح و دموکراسی" به پارلمان راه یافتند.
احزاب عدالت  و توسعه ۳۲۶ کرسی، جنبش ملی ۵۴ کرسی و خلق جمهوری خواه نیز ۱۳۵ کرسی و نمایندگان مستقل نیز ۳۶ کرسی را به خود اختصاص دادند.
پارلمکان ترکیه 550 کرسی دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet