انتخابات ریاست جمهوری
1390/04/08 10:07:29
سرویس صحن
کواکبیان در موافقت با تشکیل وزارتخانه‌های ادغامی:

ادغام وزارتخانه‌ها مانع موازی‌کاری در دستگاه اجرایی می‌شود

نماینده سمنان ادغام وزارتخانه‌ها را مانع موازی‌کاری در دستگاه اجرایی خواند و تاکید کرد: با کوچک‌سازی می‌توان از این امر جلوگیری کرد.
ادغام وزارتخانه‌ها مانع موازی‌کاری در دستگاه اجرایی می‌شود نماینده سمنان ادغام وزارتخانه‌ها را مانع موازی‌کاری در دستگاه اجرایی خواند و تاکید کرد: با کوچک‌سازی می‌توان از این امر جلوگیری کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/1847.jpg ادغام,وزارتخانه‌ها,مانع,موازی‌کاری,در,دستگاه,اجرایی,می‌شود Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، "مصطفی کواکبیان" در جلسه علنی امروز چهارشنبه (8 تیر) مجلس شورای اسلامی در موافقت با لایحه وظایف و اختیارات دو وزارتخانه "کار و رفاه اجتماعی" و "صنعت و تجارت" گفت: بحث ادغام وزارتخانه‌ها  باید هر چه سریع‌تر به پایان برسد، چرا که براساس ماده 53 قانون برنامه پنجم توسعه دولت مکلف شده تا تعداد 21 وزارتخانه موجود را به 17 وزارتخانه کاهش دهد.

نماینده سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حجم بالای وزارتخانه‌ها باعث موازی‌کاری در دستگاه اجرایی شده و با کوچک‌سازی می‌توان از این امر جلوگیری کرد.

وی افزود: دو وزارتخانه رفاه و کار برای تامین معیشت و اقتصاد خانوارها با هم اشتراک کاری دارند چون کسانی که شاغل می‌شوند باید برای آن نیز بیمه در نظر گرفت.

عضو فراکسیون خط امام (ره) مجلس درباره تاسیس وزارت صنعت و تجارت نیز اظهار کرد: صنایع باید در خدمت تجارت باشد و تجارت نیز با همراهی صنعت است که می‌تواند رونق یابد.

وی ادامه داد: امروز قدرت‌های جهانی در عرصه اقتصاد، رشد بالای سرمایه‌گذاری را با صادرات خود حفظ می‌کنند بنابراین باید تولیدات داخلی ایران نیز به بازارهای جهانی عرضه شوند و گرنه فایده‌ای ندارد.

به موجب ماده 53 قانون برنامه پنجم توسعه؛ دولت مکلف است یک یا چند وزارتخانه را به نحوی در وزارتخانه‌های دیگر ادغام نماید که تا پایان سال دوم برنامه تعداد وزارتخانه‌ها از 21 وزارتخانه به 17 وزارتخانه کاهش یابد. وظایف و اختیارات وزارتخانه‌های جدید با پیشنهاد دولت به تصویب مجلس شورای اسلامی می‌رسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet