هدر اصلی
1390/04/08 14:30:52
سرویس سیاسی

تلاش پارلمان افغانستان برای مقابله با رد صلاحیت گسترده نمایندگان

پارلمان افغانستان محاکمه رئیس دادگاه ویژه رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان و جایگزینی افراد دیگر برای تصدی این پست را خواستار شد.
تلاش پارلمان افغانستان برای مقابله با رد صلاحیت گسترده نمایندگان پارلمان افغانستان محاکمه رئیس دادگاه ویژه رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان و جایگزینی افراد دیگر برای تصدی این پست را خواستار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/6219.jpg تلاش,پارلمان,افغانستان,برای,مقابله,با,رد,صلاحیت,گسترده,نمایندگان Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از بی بی سی، ائتلاف موسوم به "حمایت از قانون" متشکل از نمایندگان رد صلاحیت شده از سوی دادگاه ویژه رسیدگی به شکایات انتخابات افغانستان روز گذشته (سه شنبه) پس از رد صلاحیت رئیس و پنج عضو این دادگاه خواستار حضور آنها در پارلمان و ارائه توضیحات شد.
نمایندگان همچنین محاکمه رئیس دادگاه و پنج نفر دیگر از اعضای این دادگاه در دادگاه عالی افغانستان را خواستار شدند.
چندی پیش دادگاه وی‍ژه رسیدگی به شکایات انتخابات پارلمانی سال گذشته، حکمی را صادر کرد که به موجب آن ۶۱ نفر از نمایندگان کنونی پارلمان به دلیل تقلب در انتخابات باید از پارلمان خارج شوند و ۶۱ نامزد انتخاباتی که بیشترین رای را کسب کرده بودند جایگزین آنها شوند.
نمایندگان معترض نیز با غیرقانونی دانستن این دادگاه و حکم صادره از سوی آن تهدید کردند در صورت پافشاری این دادگاه بر حکم خود تظاهرات خیابانی به راه خواهند انداخت.
انتخابات پارلمانی افغانستان سال گذشته میلادی برگزار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet