هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه و تعطیلات تابستانی صورت می‌گیرد؛

تشکیل جلسه بعدی مجلس در 28 تیرماه

سرویس صحن
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی تشکیل جلسه بعدی مجلس را در تاریخ 28 تیرماه پس از پایان سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه و تعطیلات تابستانی اعلام کرد.
چهارشنبه 8 تیر 1390 ساعت 12:19
تشکیل جلسه بعدی مجلس در 28 تیرماه نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی تشکیل جلسه بعدی مجلس را در تاریخ 28 تیرماه پس از پایان سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه و تعطیلات تابستانی اعلام کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/6169.jpg تشکیل,جلسه,بعدی,مجلس,در,28,تیرماه Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)،  "محمدرضا باهنر" نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان جلسه علنی امروز چهارشنبه (8 تیر) مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: مجلس در دو هفته آینده جلسه علنی نخواهد داشت و کمیسیون‌ها نیز جلسه‌ای تشکیل نمی‌دهند.

نماینده تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در ایام تعطیلات نمایندگان برای رسیدگی به امور عازم حوزه‌های انتخابیه خود می‌شوند و جلسه بعدی مجلس روز سه‌شنبه 28 تیرماه برگزار خواهد شد.

براساس آیین‌نامه داخلی مجلس نمایندگان به مدت یک هفته برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود می‌روند و دو هفته دیگر جزء تعطیلات تابستانی محسوب می‌شود.

به موجب ماده 84 آیین‌نامه داخلی مجلس، تعطیلات تابستانى مجلس در هر سال سى روز است که زمان آن با تشخیص مجلس تعیین مى‏شود. هیأت رئیسه مى‏تواند در تنظیم برنامه جلسات علنى و کمیسیون‏ها به‏گونه‏اى عمل کند که نمایندگان در هر ماه یک هفته کارى هم براى رسیدگى به وظایف نمایندگى فرصت داشته باشد.

در تبصره این ماده آمده است: در صورت ضرورت، رئیس مجلس مى‏تواند با تقاضاى حداقل پنجاه نفر از نمایندگان و یا درخواست دولت، با ذکر دلیل، در اوقات تعطیل، مجلس را بطور فوق‏العاده دعوت به انعقاد نماید.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000