ولادت امام موسی کاظم (ع)
1390/04/08 16:08:56
سرویس سیاسی

مهلت 2 هفته ای نبیه‌بری به کابینه جدید لبنان

رئیس پارلمان لبنان اعلام کرد اگر کابینه جدید تا موعد مقرر بیانیه دستور کار خود را منتشر نکند به عنوان کابینه مستعفی شناخته می شود.
مهلت 2 هفته ای نبیه‌بری به کابینه جدید لبنان رئیس پارلمان لبنان اعلام کرد اگر کابینه جدید تا موعد مقرر بیانیه دستور کار خود را منتشر نکند به عنوان کابینه مستعفی شناخته می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/932.jpg مهلت,2,هفته,ای,نبیه‌بری,به,کابینه,جدید,لبنان Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از روزنامه النهار لبنان، "نبیه بری" رئیس پارلمان لبنان اعلام کرد در صورتی که کابینه جدید لبنان تا 13 جولای آینده ( 22 تیر ماه جاری) بیانیه دستور کار خود را آماده نکند، مستعفی تلقی می شود.
وی اظهار داشت: مهلت یک ماهه کابینه جدید برای تنظیم و انتشار بیانیه دستور کار در 13 جولای آینده پایان می یابد. اگر تا این تاریخ، این بیانیه منتشر نشود کابینه جدید سقوط خواهد کرد.
بری اضافه کرد: در صورت پایان یافتن مهلت مقرر، کابینه مستعفی تلقی می شود و رئیس جمهور دستور اجرای مذاکرات برای معرفی نخست وزیر جدید را می دهد.
اختلاف در مورد بند مربوط به دادگاه بین المللی ویژه ترور " رفیق حریری " نخست وزیر اسبق لبنان، باعث  تاخیر در آماده شدن بیانیه دستور کار کابینه جدید لبنان شده است.
میقاتی در بهمن ماه گذشته مامور تشکیل کابینه شد و کابینه خود را در ماه جاری میلادی تشکیل داد ولی کابینه جدید هنوز نتوانسته است بیانیه دستور کار خود را صادر کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet