آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سیدناصر موسوی‌لارگانی:

مدیریت بانک مرکزی در بازار سکه، منابع ملی را حفظ کرد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که بانک مرکزی نمی‌تواند در شرایطی که قیمت طلا در بازار جهانی افزایش می‌یابد، قیمت سکه را در بازار داخلی کاهش دهد، گفت: اقدام‌های مسئولان بانک مرکزی برای مدیریت بر قیمت سکه در بازار مناسب بوده است، به طوری که توانسته‌اند با کنترل مناسب قیمت سکه منابع ملی ایران را حفظ کنند.
چهارشنبه 8 تیر 1390 ساعت 15:16
مدیریت بانک مرکزی در بازار سکه، منابع ملی را حفظ کرد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که بانک مرکزی نمی‌تواند در شرایطی که قیمت طلا در بازار جهانی افزایش می‌یابد، قیمت سکه را در بازار داخلی کاهش دهد، گفت: اقدام‌های مسئولان بانک مرکزی برای مدیریت بر قیمت سکه در بازار مناسب بوده است، به طوری که توانسته‌اند با کنترل مناسب قیمت سکه منابع ملی ایران را حفظ کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/4013.jpg مدیریت,بانک,مرکزی,در,بازار,سکه،,منابع,ملی,را,حفظ,کرد Icana

"سیدناصر موسوی‌لارگانی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان این که افزایش قیمت سکه در ماه‌های اخیر در بازار داخلی بر اساس نرخ جهانی قیمت طلا در بازار بوده است، تصریح کرد: بانک مرکزی نمی‌تواند در شرایطی که قیمت طلا در بازار جهانی افزایش می‌یابد، قیمت سکه را در بازار داخلی کاهش دهد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: در نشست‌های اخیر کمیسیون اقتصادی مجلس از "شمس‌الدین حسینی" وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره نوسان قیمت سکه در بازار در ماه‌های اخیر سئوال پرسیدم.

وی ادامه داد: وزیر امور اقتصادی و دارایی هم در پاسخ به این سئوال، یکی از علت‌های اصلی افزایش قیمت سکه در بازار را حفظ ذخایر ملی خواند.

 

رواج قاچاق سکه با کاهش قیمت آن در بازار

موسوی‌لارگانی اظهار کرد: اگر قیمت سکه در بازار داخلی در شرایطی که قیمت طلا در جهان افزایش می‌یابد، کاهش داشته باشد، مردم برای خرید سکه و خارج کردن آن از کشور اقدام می‌کنند و از این طریق سرمایه ملی از کشور خارج و ضربه جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: در ماه‌های گذشته اقدام‌های مسئولان بانک مرکزی برای مدیریت بر قیمت سکه در بازار مناسب بوده است و توانسته‌اند با کنترل مناسب قیمت سکه منابع ملی ایران را حفظ کنند.

مسئولان بانک مرکزی امروز قیمت سکه در بانک مرکزی را 426 هزار و 400 تومان اعلام کردند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000