هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون فرهنگی:

صدور مجوز نشر، به مؤلف و محتوای کتاب بستگی دارد

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه مجوز نشر را وابسته به موضوع کتاب متقاضی نشر دانست و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به کتاب مجوز می‌دهد نه به اسم ناشر کتاب، بنابراین نمی‌توان ردپایی از نگاه تبعیض‌آمیز دولت به مؤسسات انتشاراتی مختلف پیدا کرد.
چهارشنبه 8 تیر 1390 ساعت 15:31
صدور مجوز نشر، به مؤلف و محتوای کتاب بستگی دارد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه مجوز نشر را وابسته به موضوع کتاب متقاضی نشر دانست و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به کتاب مجوز می‌دهد نه به اسم ناشر کتاب، بنابراین نمی‌توان ردپایی از نگاه تبعیض‌آمیز دولت به مؤسسات انتشاراتی مختلف پیدا کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/3911.jpg صدور,مجوز,نشر،,به,مؤلف,و,محتوای,کتاب,بستگی,دارد Icana

"بهروز جعفری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)با اشاره به اعتراض برخی از ناشران درباره نگاه ناعادلانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ناشران در دادن مجوز نشر تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صدور مجوز نشر را منوط به نام ناشر نمی‌داند و نگاه تبعیض‌آمیزی به انتشاراتی‌های مختلف ندارد.

نماینده مردم سمیرم مبنای ارائه مجوز نشر را موضوع کتاب متقاضی نشر دانست و تأکید کرد: صدور مجوز کتاب، مربوط به مؤلف کتاب و موضوع کتاب تألیف‌شده است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با بررسی مؤلف و موضوع کتابش مجوز نشر را صادر می‌کند.

جعفری با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تبعیض و اختلافی میان انتشاراتی‌های مختلف قائل نیست، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به کتاب مجوز می‌دهد نه به اسم ناشر کتاب، بنابراین نمی‌توان ردپایی از نگاه تبعیض‌آمیز دولت به مؤسسات انتشاراتی مختلف پیدا کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به روند ارائه مجوز کتاب در وزارت ارشاد اظهار داشت: تنها در صورتی که یک مؤسسه انتشاراتی تخلفی داشته باشد، ممکن است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جلوی دریافت مجوز ازسوی آن انتشاراتی خاص را بگیرد.

وی افزود: جلوگیری از دریافت مجوز انتشاراتی‌های متخلف و مشکل‌دار، روند طبیعی است و نمی‌تواند نشان‌گر نگاه تبعیض‌آمیز و ناعادلانه باشد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000