ولادت امام موسی کاظم (ع)
1390/04/08 15:57:03
سرویس بین الملل
آلیا:

سازمان همکاری‌های اسلامی باید در قبال تحولات منطقه اتخاذ موضع کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل اجلاس وزرای خارجه کشورهای اسلامی در قزاقستان، تاکید کرد: سازمان همکاری‌های اسلامی باید در قبال تحولات منطقه اتخاذ موضع کند.
سازمان همکاری‌های اسلامی باید در قبال تحولات منطقه اتخاذ موضع کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل اجلاس وزرای خارجه کشورهای اسلامی در قزاقستان، تاکید کرد: سازمان همکاری‌های اسلامی باید در قبال تحولات منطقه اتخاذ موضع کند. https://cdn.icana.ir/d/019/2310.jpg سازمان,همکاری‌های,اسلامی,باید,در,قبال,تحولات,منطقه,اتخاذ,موضع,کند Icana

"فاطمه آلیا" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درباره اجلاس وزرای خارجه کشورهای اسلامی در قزاقستان، گفت: مقابله با رژیم صهیونیستی یکی از اولویت‌های مهم تشکیل سازمان کنفرانس اسلامی و نشست‌های مستمر سران کشورهای عضو آن بود تا موضوع آزادی فلسطین از دست صهیونیست‌های غاصب با وحدت نظر همه مسلمانان جهان پیگیری شود.

نماینده تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این سازمان درباره منطقه خاورمیانه و مسائل مهم مبتلابه کشورهای اسلامی قرار بود جلسات فوق العاده یا عادی برگزار کند تا اعضا پس از بحث و بررسی راجع به وقایع پیش آمده، در خصوص آن موارد تصمیم جدی و عملی بگیرند.

وی افزود: متاسفانه سازمان کنفرانس اسلامی در قبال رژیم صهیونیستی، تحولات و خیزش‌های اسلامی نتوانست انتظارات را برآورده کند، چون هیچ قدم موثری در حل مشکلات و دغدغه‌های ملت‌های مسلمان بر نداشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تغییر نام سازمان کنفرانس اسلامی به سازمان همکاری‌های اسلامی، اظهار کرد: اجلاس قزاقستان با هدف ایجاد تحول در این سازمان تشکیل شد و حضور "علی اکبر صالحی" وزیر خارجه جمهوری اسلامی می‌تواند در خروجی آن بسیار موثر باشد.

وی ادامه داد: اساسنامه سازمان همکاری‌های اسلامی باید دارای بند‌هایی باشد تا به موجب آنها، این سازمان برای ایفای رسالت تاریخی خود به اقتضای خیزش‌های اسلامی موظف به اعلام موضع شود.

سی و هشتمین اجلاس شورای وزیران خارجه سازمان کنفرانس اسلامی در قزاقستان از روز سه شنبه- ۷ تیرماه- کار خود را آغاز کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet