هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جلالی:

برای حمایت از شیمیایی‌ها، باید در مجامع بین‌المللی طرح دعوای حقوقی کنیم

سرویس اجتماعی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی در مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد ایران در حوزه مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی، گفت: در این رابطه با وجود تصویب قانون در مجلس، تاکنون در مورد حقوق کشورمان در مجامع بین‌المللی پیگیری‌های موثری انجام نشده است.
یکشنبه 12 تیر 1390 ساعت 11:39
برای حمایت از شیمیایی‌ها، باید در مجامع بین‌المللی طرح دعوای حقوقی کنیم سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی در مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد ایران در حوزه مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی، گفت: در این رابطه با وجود تصویب قانون در مجلس، تاکنون در مورد حقوق کشورمان در مجامع بین‌المللی پیگیری‌های موثری انجام نشده است. http://cdn.icana.ir/d/019/4880.jpg برای,حمایت,از,شیمیایی‌ها،,باید,در,مجامع,بین‌المللی,طرح,دعوای,حقوقی,کنیم Icana

"کاظم جلالی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درباره عملکرد ایران در  حوزه مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی، گفت:  مجلس شورای اسلامی در این رابطه قانونی را تصویب و دولت را مکلف کرد که در بحث آسیب دیدگان سلاح‌های شیمیایی در مجامع بین‌المللی طرح دعوای حقوقی کند.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نمایندگان مجلس نیز به این مسئله اعتراض دارند که چرا دفاع از حقوق ایران در مبارزه با سلاح‌های شیمیایی اجرا و پیگیری نمی‌شود. در عین حال ما امیدوار هستیم هرچه سریعتر این قانون اجرایی شود.

وی پیگیری نکردن حقوق ایران در مجامع بین‌المللی را از ضعف‌های دستگاه‌های اجرایی خواند و اظهار کرد: در بسیاری از موارد به دلیل پیگیری نکردن حقوق خود و نشان دادن ضعف حقوقی آسیب دیده‌ایم و بسیاری‌ از کشورها از آسیبی که به مردم ایران وارد شده است، اطلاعی ندارند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: ایران یکی از کشورهای آسیب دیده از ترور و تروریسم است، ولی به خوبی نتوانسته‌ایم این مورد را از سازمان‌های بین‌المللی پیگیری و اثبات کنیم.

جلالی گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی و نهادهای ذی ربط اعم از قوه قضاییه، وزارت امورخارجه و... باید به دنبال پیگیری جدی مسائل حقوقی کشورمان باشند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000