هدر اصلی
1390/04/21 14:30:42
سرویس اقتصادی
رهبر معظم انقلاب در جمع هیئت رئیسه اتاق‌های بازرگانی ایران و تهران:

شرط موفقیت در جهاد عظیم اقتصادی، برآورد امیدآفرین از شرایط کشور است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار رئیس و اعضای هیئت رئیسه اتاق های بازرگانی ایران و تهران، با اشاره به سال جهاد اقتصادی، اولین شرط موفقیت در این جهاد عظیم را برآورد درست و امیدآفرین از شرایط کشور و ارائه آن به افکار عمومی دانستند.
شرط موفقیت در جهاد عظیم اقتصادی، برآورد امیدآفرین از شرایط کشور است حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار رئیس و اعضای هیئت رئیسه اتاق های بازرگانی ایران و تهران، با اشاره به سال جهاد اقتصادی، اولین شرط موفقیت در این جهاد عظیم را برآورد درست و امیدآفرین از شرایط کشور و ارائه آن به افکار عمومی دانستند. https://cdn.icana.ir/d/019/6684.jpg شرط,موفقیت,در,جهاد,عظیم,اقتصادی،,برآورد,امیدآفرین,از,شرایط,کشور,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی به پیشرفتهای بزرگ کشور در زمینه های گوناگون بویژه در مسایل اقتصادی اشاره و خاطر نشان کردند: باید این نگاه امیدآفرین را مقدمه ای برای هر پیشنهاد و طرحی قرار داد و در توضیح و تشریح وضعیت از نگاه منفی و سیاه نمایی پرهیز کرد چرا که در سایه امید، نشاط حاصل می شود.

ایشان سیاستهای کلی اصل 44 را، ریل گذاری جدید در اقتصاد کشور برشمردند که با یک زاویه ای دقیق، مسائل اقتصادی به سمت دیگری هدایت شد.

حضرت آیت الله خامنه ای، ایجاد جرأت و جسارت در بخش خصوصی را برای حضور در میدانهای بزرگ اقتصادی، از وظایف مهم اتاق بازرگانی دانستند و با اشاره به امکانات گسترده در کشور بر شناسایی فعالان بالقوه اقتصادی تأکید کردند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: فعالان اقتصادی که در مجموعه اتاق بازرگانی جمع می‌شوند، باید با احساس مسئولیت و با امید، نقش خود را در شرایط و وضع کنونی کشور تعریف و ایفا کنند.

ایشان به تلاش آمریکا و دیگر دشمنان جمهوری اسلامی برای ضربه زدن به کشور با استفاده از تحریم و دیگر توطئه ها اشاره و خاطرنشان کردند: هدف دشمنان از ایجاد این فشارها، نا امیدی مردم و به شکست کشاندن انقلاب اسلامی بود اما اینها نمی توانند بر حرکت مردمی و خدایی ملت ایران فائق شوند چرا که مطمئن هستیم تا وقتی که دلها پر از امید و در کنارش مجاهدت باشد بر همه این توطئه ها فائق خواهیم آمد.

در ابتدای این دیدار آقایان نهاوندیان رئیس اتاق بازرگانی ایران، میرمحمد صادقی عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی و آل اسحاق رئیس اتاق بازرگانی تهران در گزارشهایی بر لزوم واگذاری مدیریت های اقتصادی به بخش خصوصی و تعاونی، تعامل نزدیک تر با دولت، ایجاد احساس مسئولیت برای بخش خصوصی، بازنگری در قوانین و مقررات، تدوین استاندارد حلال در عرصه اقتصادی، پالایش جدی در فرهنگ عمومی اقتصاد کشور، استفاده از نظرات فعالان اقتصادی در تصمیم گیریهای کلان و حمایت از جهادگران اقتصادی مطالبی را مطرح کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet