هدر اصلی
1390/04/11 11:07:37
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری:

قوانین حمایتی از هنرمندان وجود دارد، به درستی اجرا نمی‌شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ابراز نگرانی سینماگران از تخلفات شورای صنفی نمایش، بر ضرورت نظارت بیشتر بر این نهادها تاکید و خاطرنشان کرد: قوانین برای حمایت از حقوق مادی و معنوی سینماگران به اندازه کافی وجود دارد و وزارت ارشاد باید بر نحوه اجرای این قوانین نظارت جدی داشته باشد.
قوانین حمایتی از هنرمندان وجود دارد، به درستی اجرا نمی‌شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ابراز نگرانی سینماگران از تخلفات شورای صنفی نمایش، بر ضرورت نظارت بیشتر بر این نهادها تاکید و خاطرنشان کرد: قوانین برای حمایت از حقوق مادی و معنوی سینماگران به اندازه کافی وجود دارد و وزارت ارشاد باید بر نحوه اجرای این قوانین نظارت جدی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/2590.jpg قوانین,حمایتی,از,هنرمندان,وجود,دارد،,به,درستی,اجرا,نمی‌شود Icana

"سیدرمضان شجاعی‌کیاسری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به نگرانی اعضای شورای عالی تهیه کنندگان سینما از تخلفات شورای صنفی نمایش، گفت: تخلفات جاری عرصه سینمای کشور راه را برای ادامه حیات سینما می‌بندد.

نماینده مردم ساری در مجلس ادامه داد: سینما گران کشورمان بار‌ها بابت مشکلات موجود و عدم توزیع عادلانه بخشنامه‌ها گلایه‌هایی را مطرح کرده‌اند و با وجود قول‌های مکرر مسئولان هنری کشور هنوز هم مشکلات باقی است.

وی با انتقاد از عدم رعایت قوانین و آیین نامه‌ها توسط شورای صنفی نمایش اظهار داشت: اگر مسئولان رده بالا و مدیران زیر مجموعه وزارت ارشاد قوانین را مد نظر داشته باشند، شورای صنفی نمایش و یا هر نهاد دیگری تخلف نخواهد کرد.

شجاعی کیاسری با اشاره به تصمیم اخیر شورای عالی سینما مبنی بر تشکیل سازمان نظام صنفی سینما خاطر نشان کرد: با تشکیل این سازمان و رعایت تمامی قوانین موجود در مصوبه‌ها مشکلات هنرمندان در این عرصه کمتر خواهد شد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: مشکلات موجود در عرصه سینما موجب جدایی افراد خلاق در این عرصه از گردونه سینمای کشور شده و امیدواریم با تشکیل این سازمان از این چهره‌های تاثیرگذار به خوبی بهره برداری شود.

وی با اشاره به مسئولیت خطیر وزارت ارشاد در این زمینه تصریح کرد: قوانین برای رعایت حقوق مادی و معنوی سینماگران به اندازه کافی وجود دارد و وزارت ارشاد باید بر نحوه اجرای این قوانین نظارت جدی داشته باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ضعف فروش فیلم‌های در حال اکران سینما گفت: این مساله ارتباط مستقیمی با ضعف محتوا و ساختار آثار سینمایی دارد و تهیه کنندگان سینما برای برون رفت از این معضل باید تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کنند در غیر اینصورت سینمای ایران از بین خواهد رفت.

وی خاطرنشان کرد: اگر مسئولان به نیاز‌ها و مطالبات هنرمندان توجه کنند آن‌ها هم در این عرصه با انرژی مضاعف و شادابی بیشتری ظاهر خواهند شد.

در آخرین نشست شورای عالی تهیه کنندگان که با حضور کلیه نمایندگان انجمن تهیه کنندگان مستقل، مجمع فیلمسازان و کانون تهیه کنندگان سینمای ایران تشکیل شد، حاضران پس از سخنان پیش از دستور نمایندگان سه تشکل اظهار نگرانی خود را از تخلفات شوری صنفی که براساس برخی شنیده‌‌ها با دستور مدیران سینمایی کشور صورت گرفته است، اعلام داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet