هدر اصلی
1390/04/11 17:55:14
سرویس اقتصادی
رضا حسینی:

مسئولیت نیکزاد در مقایسه با گذشته بسیار بیشتر شده است

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب نخستین وزیر وزارتخانه‌های ادغامی در مجلس گفت: علی نیکزاد با معدل الف نزد خانه ملت قبول شد و به وزارتخانه جدید رفت، این رای رسالت وی و همکارانش را در مقایسه با گذشته افزوده است.
مسئولیت نیکزاد در مقایسه با گذشته بسیار بیشتر شده است عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب نخستین وزیر وزارتخانه‌های ادغامی در مجلس گفت: علی نیکزاد با معدل الف نزد خانه ملت قبول شد و به وزارتخانه جدید رفت، این رای رسالت وی و همکارانش را در مقایسه با گذشته افزوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/5534.jpg مسئولیت,نیکزاد,در,مقایسه,با,گذشته,بسیار,بیشتر,شده,است Icana

"مصطفی رضا‌حسینی" نماینده شهر بابک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با نشریه نگارستان با بیان این‌که نخستین قدم در بحث ادغام وزارتخانه‌ها در راستای کاهش تعداد آنان و براساس برنامه‌های آتی کشور پنجم تیر در مجلس رقم خورد، گفت: این روز، روز تاریخی مجلس و دولت، است و باید آن‌را به خاطر داشته باشیم. رای اعتماد به نیکزاد نشانه و پیام روشنی از قانونمندی وی و تلاشش برای خدمت بدون حاشیه به مردم بوده است.

وی افزود: شاید آقای احمدی‌نژاد باور نمی‌کرد که با ورود معاون اول وی به مجلس جهت اخذ رأی اعتماد برای آقای نیکزاد وزیر راه و شهرسازی بر خلاف هفته قبل و در جریان اخذ رأی اعتماد برای حمید سجادی وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به استقبال معاون اول وی بروند و حتی هیچ‌کس در مخالفت با نیکزاد ثبت‌نام و صحبت نکند و فهرست موافقین در مونیتور مجلس جا نداشته باشد و در عرض نیم ساعت وزیر با رأی بسیار بالا و مخالفین اندک رأی اعتماد بگیرد. حتماً اگر چنین تصوری داشت خود ایشان در مجلس حضور می‌یافت.

 

 دلایل رای اعتماد مجلس به نیکزاد وزیر راه و شهرسازی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با طرح این سؤال که چرا چنین شد؟ و با بیان این‌که این موضوع چند دلیل داشت، افزود: اول این‌که مجلس نشان داد که نظر و رأی خود را به بهاء می‌دهد و نه به بهانه. همچنین رئیس‌جمهور محترم باید بداند عدم‌رعایت حرمت دیگر قوا، افراد و از همه بالاتر ولایت و رهبری این نظام یعنی مواجه شدن با اعتراض، بی‌توجهی و آنچه به عینه مشاهده نمود پس تاریخ آینه عبرت و آموزگار بزرگی است.

رضا‌‌حسینی با اشاره به‌دلیل دیگر رای اعتماد مجلس به نیکزاد به‌عنوان نخستین وزیر وزارتخانه‌های ادغامی، تصریح کرد: مجلس نیاز کشور در عرصه‌های محلی، کشوری، ملی و جهانی را خوب می‌شناسد و به‌موقع در مورد آن تصمیم می‌گیرد و نمایندگان می‌دانند که تعلل در تصمیم‌گیری و وقت‌کشی به ضرر ملت، نظام و مملکت است بنابراین از این‌کار خود داری می‌کنند البته حرمت رئیس‌جمهور بر مجلس همیشه به‌عنوان برگزیده مردم و تحت اوامر رهبری، وظیفه‌ای دائمی بوده و این موضوع هرگز در مجلس فراموش نمی‌شود.

 

تخصص و ولایت مداری از شروط اصلی پذیرش مسئولیت‌های کلیدی کشور

وی با اشاره به‌دلایل دیگر رای اعتماد مجلس به نیکزاد و با بیان این‌که مجلس حاضر نیست در مورد مدیران ارشد، راه آزمون و خطا را بپیماید و معتقد است دوران تیر به تاریکی انداختن و وابستگی‌های فردی، انحراف و... گذشته است، تصریح کرد: تخصص، تعهد، ساده زیستی، ولایتمداری در خط قانون و مصلحت کشور بودن از شروط اصلی پذیرش مسئولیت‌های کلیدی کشور همانند وزارتخانه‌ها است که مجموعه این دلایل در رای نمایندگان مؤثر بود و نیکزاد از دل این عناصر کلیدی به وزارتخانه جدید راه و شهرسازی راه یافت.

نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که آقای علی نیکزاد با معدل الف نزد خانه ملت قبول شد، خاطرنشان کرد: تخصص وی در پذیرش مسئولیتی که بر عهده گرفت بر همگان روشن است همچنین نیکزاد دارای تجربه کافی در مسئولیت وزارت است و وی مراحل پیشرفت را براساس تلاش و کوشش و پله‌پله طی نموده و یکشبه ره صد ساله نپیموده است علاوه بر این، معاونین وی نیز معاونینی بی‌حاشیه و پر‌تلاش هستند که همیشه کمک کرده‌اند که باری از دوش کشور برداشته شود و مردم بتوانند با آرامش و آسایش زندگی کنند.

 

برنامه‌های نیکزاد براساس سند چشم‌انداز 20 ساله و برنامه 5 توسعه است

رضاحسینی با بیان این‌که نیکزاد ساده زیستی را در عمل و دلسوزی و علاقه به کار را نشان داده است، خاطرنشان کرد: برنامه‌های ایشان جامع و براساس سند چشم‌انداز 20 ساله و برنامه 5 ساله توسعه کشور و افق بلند و کاملاً تخصصی به کار در حوزه‌های راه و ترابری، حمل‌ونقل و مسکن و غیره بود و این‌که واقعا نمایندگان این برنامه‌ها را در دوران‌کاری وی در وزارت مسکن به عینه مشاهده کرده بودند.

وی با بیان این‌که وزیر راه و شهرسازی به‌دنبال حاشیه‌سازی و وابستگی به جریانی خاص نبوده و نیست، خاطرنشان کرد: وی خود را سرباز ولایت و مقام معظم رهبری می‌داند و این را در عمل نشان داده و نمایندگان هم بر آن واقف هستند، همین‌طور مجموعه نیروهایی که در بخش‌های مختلف وزارت مسکن مشغول فعالیت هستند از جمله چهره‌های متخصص و آگاهی هستند که واقعا برای کشور مثمر‌ثمر بوده و دل به‌کار بسته‌اند.

 

 تعامل مثبت نیکزاد با مردم و نمایندگان آنان

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به تعامل مثبت و خوب نیکزاد با مردم و نمایندگان آنان گفت: همچنین نیکزاد در تعامل با مردم و نمایندگان آنان از حرف و شعار بیزار بوده و طی این چند سال به‌صورت عملیاتی آن‌را اثبات کرده است و با اقداماتی که انجام داده این موضوع بر همگان اثبات شده که وعده‌های وزیر تحقق یافتنی است.

رضا حسینی تصریح کرد: نیکزاد از خصائص یک مدیر اسلامی در ادب، احترام به دیگران، پرهیز از پیش داوری، صبر و بردباری دلسوزی، بی‌آلایشی برخوردار بوده و میز و صندلی نمی‌تواند او را در یک جا میخکوب نماید در بیانی دیگر البته هر فردی نقص‌هایی هم دارد و هر مجموعه‌ای نیز از نقدر به‌دور نیست اما وزارت مسکن در دوران تصدی وی، شاهد حضور یک چهره آگاه و ارزشمند برای کشور بوده است و رای مجلس، رای به تداوم این اخلاق در راس مدیریتی کشور است.

 

ضرورت استفاده از نیروهای انقلابی در پست‌های مهم و حساس کشور

وی خطاب به محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری کشورمان گفت: نتیجه‌ای که عاید می‌شود این است که آقای رئیس‌جمهور محترم این مردم، این نظام، این مسئولان و از همه مهم‌تر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا از هیچ حمایت و دلسوزی نسبت به شما دریغ نکردند و همیشه‌ای به‌گونه‌ای سخن گفتند و تدبیر کردند که بر موفقیت‌های ایشان افزوده شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان این‌که آزموده را آزمودن خطاست، ضرورت استفاده از نیروهای انقلابی در پست‌های مهم و حساس کشور را یادآور شد و افزود: بیائید در معرفی افراد برای پست‌های مهم و حساس از نیروهای توانمند، متخصص، متعهد و کارآزموده بهره ببرید. بیائید از نیروهای بسیجی، حزب الهی و وفادار به نظام و انقلاب استفاده کنید و دشمنان را از دستیابی به اهداف ناامید کنید. هر‌کس که بتواند به مردم بهتر خدمت کند همان فرد لایق‌تر است و ریشه هر اقدامی در کشور باید بر مبنای اصل خدمت به مردم بنا نهاده شود.

 

نباید همه را با یک چشم نگاه کرد

رضاحسینی با بیان این‌که نباید همه افراد را با یک چشم نگاه کرد، افزود: این‌که فلان فرد تنها به این دلیل که به فلان آقا سلام نداده یا این‌که نخواسته همیشه سرباز و درجه دار باقی بماند، مورد بی‌توجهی و حذف قرار گیرد. پس چرا همه را با یک چشم نگاه می‌کنید.

وی با بیان این‌که صحبت ما این است کار خوب نتیجه‌‌اش پاداش و کار بد نتیجه‌‌اش یقیناً پاداش نیست، تصریح کرد: دلسوزان به نظام و انقلاب و کشور نباید عقب رانده شوند، بلکه باید همیشه به‌دنبال مراقب از یکدیگر برای ماندن در خط انقلاب و مردم باشیم و اجازه ندهیم کشور به‌علت برخی بی‌عقلی‌ها مجبور به هزینه شود.

 

آمادگی مجلس برای کمک به نیکزاد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار امیدواری کرد تا نیکزاد در وزارت راه و شهرسازی بتواند همچون گذشته و با شتاب امور را پیگیری و منشا خیر و برکت هم برای دولت و هم برای نظام و مردم باشد و در آینده نزدیک شاهد رشد و توسعه و ارتقای شاخص‌های عمران و آبادی کشور از سوی این وزارتخانه باشیم.

رضاحسینی از آمادگی مجلس برای کمک به نیکزاد خبر داد و اظهار داشت: اگر این وزیر در بررسی و رفع مشکلات با موانعی روبه‌رو شد قطعا مجلس به‌عنوان بازوی حمایتی، در این راه کمک خواهد کرد و چنانچه نیاز به تصویب قانون و یا تخصیص اعتبار باشد، اقدامات لازم انجام خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet