هدر اصلی
1390/04/11 10:11:54
سرویس فرهنگی
مصطفی کواکبیان:

یارانه‌ تولید آثار هنری به سرنوشت یارانه مطبوعات گرفتار نشود

کواکبیان با تاکید براینکه حمایت از مطبوعات،سینما، آثار هنری و نمایشی و سایر رسانه‌ها ه شکوفایی این بخش‌ها کمک خواهد کرد،خاطرنشان ساخت: اعطا یارانه به بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری حرکت مناسب و رضایت‌بخشی است اما نباید در تخصیص این یارانه‌ها سلایق شخصی لحاظ شود.
یارانه‌ تولید آثار هنری به سرنوشت یارانه مطبوعات گرفتار نشود کواکبیان با تاکید براینکه حمایت از مطبوعات،سینما، آثار هنری و نمایشی و سایر رسانه‌ها ه شکوفایی این بخش‌ها کمک خواهد کرد،خاطرنشان ساخت: اعطا یارانه به بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری حرکت مناسب و رضایت‌بخشی است اما نباید در تخصیص این یارانه‌ها سلایق شخصی لحاظ شود. https://cdn.icana.ir/d/019/5306.jpg یارانه‌,تولید,آثار,هنری,به,سرنوشت,یارانه,مطبوعات,گرفتار,نشود Icana

"مصطفی کواکبیان" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با استقبال از مصوبه شورای عالی سینما در خصوص حمایت از ساخت و نمایش آثار هنری، گفت: با وجود نظرات زیادی که معتقد هستند مطبوعات و سینما نباید درگیر یارانه شوند و باید مستقل عمل کنند، من معتقدم حمایت از بخش مطبوعات، رسانه و نمایش آثار هنری می‌تواند شکوفایی این بخش‌ها را در پی داشته باشد.

 نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی اعطا یارانه را دارای ابعاد متعدد دانست و افزود: اعطا یارانه به خودی خود مورد استقبال است اما باید دقت زیادی شود تا سلیقه‌ها در تخصیص این اعتبارات دخالت نداشته باشد.

کواکبیان ادامه داد: تخصیص یارانه‌ها نیازمند ایجاد شاخص و الگو‌های شفاف است تا تمام آثار هنری از این اعتبارات بهره‌مند شوند و مشابه اعمال سلیقه‌ای که در مطبوعات رخ می‌دهد در این بخش به وجود نیاید.

وی با انتقاد از اینکه یارانه مطبوعات منتقد دولت به میزان کافی و در زمان درست پرداخت نمی‌شود، تاکید کرد: نباید تفکر و یا احساسات پشت پرده‌ و شخصی نسبت به کارگردانان و یا تهیه کنندگان، سهم آن‌ها را از یارانه‌ها تقلیل دهد چراکه در این صورت نتیجه عکس دیده می‌شود و بسیاری از آثار نمایشی برجسته و بازیگران و فیلم نامه‌های شاخص فدای اعمال سلیقه‌ها می‌گردند.

کواکبیان خواستار رعایت شاخصه‌های قانونمند در اعطا یارانه‌های بخش تولید و نمایش آثار هنری شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet