ولادت امام موسی کاظم (ع)
1390/04/10 11:09:00
سرویس سیاسی
در دیدار با الهام علی‌اف عنوان کرد:

تاکید لاریجانی بر تقویت و توسعه مناسبات اقتصادی ایران و آذربایجان

رئیس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت توسعه و تقویت مناسبات اقتصادی دو کشور تاکید کرد.
تاکید لاریجانی بر تقویت و توسعه مناسبات اقتصادی ایران و آذربایجان رئیس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت توسعه و تقویت مناسبات اقتصادی دو کشور تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/8223.jpg تاکید,لاریجانی,بر,تقویت,و,توسعه,مناسبات,اقتصادی,ایران,و,آذربایجان Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" در ادامه سفر سه روزه خود به جمهوری آذربایجان، صبح امروز ـ جمعه 10 تیر ماه ـ با "الهام علی‌اف" رئیس‌جمهوری آذربایجان دیدار و گفت و گو کرد.

وی در این دیدار گفت: روابط مردم ایران و آذربایجان برادرانه و با ریشه عمیق مذهبی و تاریخی سطح روابط اقتصادی و نیز مناسبات سیاسی دو کشور خوب است اما از لحاظ اقتصادی روابط دو کشور نیاز به تقویت و توسعه دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: پارلمان ایران علاقه‌مند به افزایش روابط دو کشور است و قطعا ارتباط بین دو پارلمان در جهت تعمیق روابط دو کشور در همه زمینه‌ها موثر خواهد بود.

رئیس جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار ضمن ابراز احترام و سلام خود برای رهبری و رئیس‌جمهوری ایران، روابط دو کشور را برادرانه و گرم توصیف کرد.

علی‌اف گفت: کشور آذربایجان از این که رهبر ایران توانسته است در این سالها و در این شرایط پرتلاطم جهان، ایران را به خوبی اداره و در مسیر پیشرفت قرار دهد، خرسند است.

وی ادامه داد: اجلاس سه جانبه ایران، ترکیه و آذربایجان باید تداوم یابد و رفت و آمد مسئولان و مقامات دو کشور موجب تحکیم روابط خواهد شد.

رئیس‌جمهوری آذربایجان نیز بر گسترش روابط اقتصادی بین دو کشور تاکید کرد و افزود روابط پارلمانی ایران و آذربایجان باید عمیق‌تر  و گسترده‌تر پیگیری شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet