ولادت امام موسی کاظم (ع)
1390/04/10 13:04:41
سرویس سیاسی
بروجردی:

بلوغ سیاسی کنونی کشور، اختلاف نظرها را به وحدت تبدیل می‌کند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی براینکه تعامل مجلس و دولت در رابطه با ادغام وزارتخانه، گفت: اختلاف نظر در فضای آزاد کشور طبیعی است و باید دانست که بلوغ سیاسی در کشور، موجب تبدیل اختلاف نظرها به نظر واحد شده است.
بلوغ سیاسی کنونی کشور، اختلاف نظرها را به وحدت تبدیل می‌کند رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی براینکه تعامل مجلس و دولت در رابطه با ادغام وزارتخانه، گفت: اختلاف نظر در فضای آزاد کشور طبیعی است و باید دانست که بلوغ سیاسی در کشور، موجب تبدیل اختلاف نظرها به نظر واحد شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/2992.jpg بلوغ,سیاسی,کنونی,کشور،,اختلاف,نظرها,را,به,وحدت,تبدیل,می‌کند Icana

"علاءالدین بروجردی" در گفت‎‏وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، در رابطه شیوه عمل دولت و مجلس به منظور مانع نشدن دیدگا‎های متفاوت این دوقوه در مسیر دستیابی به اهداف نظام، گفت: رهبری در فرمایشات اخیر خود فرمودند که در رابطه با ادغام وزارتخانه‎ها، مجلس و دولت کار عظیمی را انجام داده‎اند، یعنی اینکه در این عرصه کار شایسته‏ای صورت گرفته‎است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس، افزود: اختلاف نظر در فضای آزاد کشور طبیعی است، در واقع ذات دموکراسی و وجود مجلس به این نحو است که شاید موجب بروزاختلاف نظرهایی شوند، یعنی ممکن است مجلس با لایحه و پیشنهاد دولت، موافقت نکند، نکته‎ای که نشاندهنده بلوغ سیاسی کشور است و نباید آنرا با عنوان اختلاف نظر منفی مطرح کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی در مجلس با اشاره به بلوغ سیاسی که با گذشت بیش از 30 سال از انقلاب اسلامی در کشور ایجاد شده است، اظهار کرد: بلوغ سیاسی که کشور به آن دست‎یافته، شرایطی را ایجاد کرده است که با تدبیر و تفاهم، اختلاف نظرها را به نظر واحد تبدیل می‎شود و در نهایت رأی نمایندگان ملت حرف آخر را می‎‎زند و اگر هم مشکلی وجود داشت، تدابیر مقام معظم رهبری راهگشای این مسائل است.

بروجردی در پایان تأکید کرد: به نظر می‌رسد در مسیر ادغام وزارتخانه‏‌ها، فعالیت مناسبی صورت گرفته و امید است با تعیین وزیر قوی برای وزارتخانه‏های ادغامی، بتوان به خواست‏های مردم جامه عمل پوشاند.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز پنج‌شنبه -9 تیر ماه ـ در دیدار مسئولان نظام و قشرهای مختلف مردم با یادآوری کار و تلاش گسترده و پرامید دستگاه‌های گوناگون در سراسر کشور، موضوع ادغام وزارتخانه ها و کوچک کردن دولت را، بسیار مهم برشمردند و بااشاره به همکاری متقابل دولت و مجلس در این مسئله افزودند: اینگونه کارها باید با جدیت دنبال شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet