انتخابات ریاست جمهوری
1390/04/11 15:02:30
سرویس اقتصادی
بروجردی انتقاد کرد:

خروج 13میلیارد مترمکعب آب روان از لرستان به علت نبود سد

نماینده مردم بروجرد در مجلس، یکی از مشکلات اصلی کشاورزی مردم لرستان را کم‌آبی برشمرد و با انتقاد از کندی اجرای طرح‌های مربوط به مهار آب‌های روان در سطح کشور، از خروج سالانه بیش از ۱۳ میلیارد مترمکعب روان آب از استان لرستان، خبر داد.
خروج 13میلیارد مترمکعب آب روان از لرستان به علت نبود سد نماینده مردم بروجرد در مجلس، یکی از مشکلات اصلی کشاورزی مردم لرستان را کم‌آبی برشمرد و با انتقاد از کندی اجرای طرح‌های مربوط به مهار آب‌های روان در سطح کشور، از خروج سالانه بیش از 13 میلیارد مترمکعب روان آب از استان لرستان، خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/3249.jpg خروج,13میلیارد,مترمکعب,آب,روان,از,لرستان,به,علت,نبود,سد Icana

 "علاءالدین بروجردی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) یکی از اساسی‌ترین مشکلات کشاورزان لرستانی را روبه‌رویی با کم آبی اعلام کرد و گفت: عقب بودن از برنامه‌های کشور در بخش مهار آب موجب دامن زدن به مشکلات کشاورزان در رویارویی با کم آبی شده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سالانه بیش از 13 میلیارد مترمکعب از روان‌آب‌های جاری در استان لرستان به علت وجود نداشتن حتی یک سد در مسیر این روان آب‌ها از لرستان خارج و روانه خوزستان و سپس دریا می‌شوند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که برنامه‌هایی برای ساخت سد در استان لرستان در دستور کار قرار دارد، تأکید کرد: هنوز سدی که بتواند حتی بخش کوچکی از آب جاری در لرستان را مهار کند، عملا وجود ندارد و با توجه به مجموعه استعدادهای استان لرستان در زمینه کشاورزی، بی‌آبی همچنان کشاورزان این استان را آزار می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet