ولادت امام موسی کاظم (ع)
1390/04/11 10:55:00
سرویس سیاسی
هیچ‌کس نمی‌تواند از قانونی که تصویب شد تبعیت نکند

تاکید اکرمی بر تعامل مجلس و دولت در روند قانونگذاری

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ارزیابی مثبت از تعامل مجلس و دولت در رابطه با ادغام وزارتخانه، گفت: اختلاف‌نظرهای اندکی که میان مجلس و دولت وجود دارد، کاملاً طبیعی است و مذاکره و تعامل بیشتر را باید به عنوان راه حل کاهش اختلاف‌نظرهای میان این دو قوه معرفی کرد.
تاکید اکرمی بر تعامل مجلس و دولت در روند قانونگذاری عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ارزیابی مثبت از تعامل مجلس و دولت در رابطه با ادغام وزارتخانه، گفت: اختلاف‌نظرهای اندکی که میان مجلس و دولت وجود دارد، کاملاً طبیعی است و مذاکره و تعامل بیشتر را باید به عنوان راه حل کاهش اختلاف‌نظرهای میان این دو قوه معرفی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2743.jpg تاکید,اکرمی,بر,تعامل,مجلس,و,دولت,در,روند,قانونگذاری Icana

سید"رضا اکرمی" در گفت‏وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، در رابطه با شیوه عمل دولت و مجلس به منظور مانع نشدن دیدگا‎ههای متفاوت این دوقوه در مسیر دستیابی به اهداف نظام، گفت: اختلاف میان اندیشه‌ها و نظرها، در سطح مجلس و دولت و یا نهادهای دیگر یک امر طبیعی و معمولی است؛ این اختلاف‏ها می‎تواند با تعامل، مذاکره و گفت‏وگو در کمیسیون‎ها و جلسه‎های غیرعلنی و علنی حل و فصل شود.

 

هیچ کس نمی‎تواند به بهانه مخالفت با موضوعی از قانون تبعیت نکند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، افزود: در صورت تعامل بیشتر میان مجلس و دولت، زمینه برای نزدیک شدن نقطه‌نظرها و تبدیل این نقطه‌نظرهای مشترک به قانون فراهم خواهد شد و زمانی که موضوعی به قانون تبدیل شد، هیچ کس نمی‎تواند به بهانه مخالفت با موضوع از قانون تبعیت نکند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با تأکید بر این موضوع که در صورت تصویب قانون هیچ کس حق ندارد که از آن پیروی نکند، اظهار کرد: ما وزارت ورزش و جوانان را تصویب و به یک قانون تبدیل کردیم، در این صورت دولت و نمایندگان حق ندارند با این قانون مخالفت کنند.

 

امکان حل یا کاهش مشکلات با تعامل بیشتردولت و مجلس فراهم می‌شود

وی در ادامه تصریح کرد: مقام معظم رهبری از برخی کارهایی که در دولت و مجلس انجام می‎گیرد، مانند ادغام وزارتخانه‏ها، ابراز رضایت می‎کنند،  برهمین اساس، اگر تفاهم و تعامل بیشتری میان دولت و مجلس وجود داشته باشد، امکان حل یا کاهش مشکلات فراهم خواهد شد، نکته ای که برای جامعه نیزمفید خواهد بود.

اکرمی با اشاره به فرصت دو ساله دولت برای ادغام وزارتخانه‏ها، گفت: دولت برای ادغام وزارتخانه، دو سال فرصت دارد؛ اما ریاست جمهوری یکباره دست به ادغام 8 وزارتخانه زد، این کار باید به تدریج انجام می‌گرفت و قبل از آنکه اجرایی شود، نباید وزیر را برکنار می‎کردند تا وزراتخانه بی سرپرست و بلاتکلیف نشود، در واقع این بلاتکلیفی قطعا به ضرر جامعه است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان، افزود: باید در کمیسیون‎ها، مرکز پژوهش‏های مجلس و کمیسیون تلفیق تعامل بیشتری میان دولت، مجلس وکارشناسان صورت گیرد تا زمینه برای دستیابی به نتایج مناسب فراهم شود.

حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز پنج‌شنبه -۹تیر ماه ـ در دیدار مسئولان نظام و قشرهای مختلف مردم با یادآوری کار و تلاش گسترده و پرامید دستگاه‌های گوناگون در سراسر کشور، موضوع ادغام وزارتخانه ها و کوچک کردن دولت را، بسیار مهم برشمردند و با اشاره به همکاری متقابل دولت و مجلس در این مسئله افزودند: اینگونه کارها باید با جدیت دنبال شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet