هدر اصلی
1390/04/11 10:13:06
سرویس دیگر رسانه‌ها_

مستندات بهارستانی‌ها از وعده‌های محقق نشده وزرا

اعضای خانه ملت با اشاره به وعده‌های محقق نشده برخی از وزرای دولت دهم، اظهار داشتند: ساماندهی خانه احزاب، احداث نیرو ‏گاه‌های جدید، پیگیری حق همگانی تامین اجتماعی، تغییر بنیان‌های آموزش و پرورش تناسب رشته‌های دانشگاهی و بازار کار، ‏ازجمله وعده‌های محقق نشده وزرای دولت دهم است.‏
مستندات بهارستانی‌ها از وعده‌های محقق نشده وزرا اعضای خانه ملت با اشاره به وعده‌های محقق نشده برخی از وزرای دولت دهم، اظهار داشتند: ساماندهی خانه احزاب، احداث نیرو ‏گاه‌های جدید، پیگیری حق همگانی تامین اجتماعی، تغییر بنیان‌های آموزش و پرورش تناسب رشته‌های دانشگاهی و بازار کار، ‏ازجمله وعده‌های محقق نشده وزرای دولت دهم است.‏ https://cdn.icana.ir/d/019/4523.jpg مستندات,بهارستانی‌ها,از,وعده‌های,محقق,نشده,وزرا Icana

ساماندهی خانه احزاب، وعده محقق نشده وزیر کشور

در همین ارتباط عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: ساماندهی خانه احزاب و جلوگیری از فعالیت های زود هنگام ستادهای انتخاباتی از وعده های محقق نشده وزیر کشور در سال جاری می‌باشد.

یعقوب جدگال نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به عدم تحقق برخی از وعده های وزیر کشور گفت: وزارت کشور و شخص وزیر در راستای پاسخگویی به مجلس و حضور در کمیسیون های تخصصی عملکرد بسیار ضعیفی داشته است و نتوانسته پاسخگوی سوالات نمایندگان مجلس باشد.

وی افزود: جلوگیری از فعالیت های زود هنگام ستادهای انتخاباتی، برگزاری انتخابات به صورت رایانه ای و عدم تصمیم گیری در خصوص خانه احزاب از وعده های محقق نشده وزارت کشور در سال جاری می‌باشد.

جدگال تصریح کرد: وزارت کشور و شخص وزیر می‌بایست در راستای عملی شدن برنامه ها و طرح های خود هر چه سریعتر وارد عمل شوند در غیراین صورت مجلس خود در این خصوص تصمیم خواهد گرفت.

 

عدم پیگیری حق همگانی تامین اجتماعی ضعف وزارت رفاه

همچنین رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: وعده وزیر رفاه درخصوص اینکه تعاونی اقشار جامعه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند تاکنون محقق نشده و این مسئله می‌تواند به عنوان ضعف این وزارتخانه محسوب شود.

هادی مقدسی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه عملکرد وزارت رفاه قابل قبول نیست گفت: از آنجایی که محور شعار دولت دهم عدالت گستری بوده وزارت رفاه مجری این این مسئله می‌بایست به صورت جدی این مسئله را در دستور کار خود قرار دهد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه عدم اجرای اصل 29 قانون اساسی مصداق بارز ضعف عملکرد وزارت رفاه است اظهار داشت: طبق اصل 29 قانون اساسی برخورداری از تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، پیری، از کار افتادگی، بی سرپرستی، در راه ماندگی، حوادث و سوانح، نیاز به خدمات بهداشتی درمانی و مراقبت های پزشکی به صورت بیمه و غیره حقی همگانی بوده و دولت موظف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت های مردم، خدمات و حمایت های مالی فوق را برای تمامی افراد جامعه تامین کند ولی با وجود اینکه اعتبارات این مهم در قانون هدفمند کردن یارانه ها در نظر گرفته شده ولی متاسفانه هنوز اجرایی نشده است.

مقدسی همچنین به ضریب حقوق بازنشستگان اشاره کرد و گفت: در بحث اصلاح ضریب حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هم اختلاف نظرهایی وجود داشته که هنوز برطرف نشده لذا وزارت رفاه بهتر از این می‌توانست عمل کند تا مردم رفاه بیشتری را داشته باشند.

 

آموزش و پرورش نیازمند تحول بنیادین

در ادامه سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ارتباط با وعده های محقق نشده وزیر آموزش و پرورش گفت: وزیر آموزش و پرورش طی دوره فعالیت های خود روند تعاملی مثبت و پیگیری را داشته است اما در مبحث ایجاد تحول بنیادین آموزش و پرورش و رضایتمندی معلمین کوتاهی کرده است.

نوراله حیدری دستنایی نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به ضعف وزیر علوم در مبحث ایجاد تحول بنیادین در آموزش و پرورش وزیر علوم نسبت به مجلس بی تفاوت بوده و اصلا توجهی به نقش پررنگ و اساسی مجلس نداشته لذا این دگرگونی اساسی به دست فراموشی سپرده شده و هرگز به مرحله اجرا نرسیده است.

وی در ادامه به عنصر تعیین کننده و مهم معلمین در بحث آموزش و پرورش اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به نقش اساسی و بنیادین معلمین بایستی سطح رضایتمندی آن ها افزایش یابد و می توان گفت این مقوله نیز از جمله وعده های محقق نشده وزیر آموزش و پرورش است.

 

افزایش فعالیت‌های پژوهشی و تناسب رشته‌های دانشگاهی و بازار کار وعده محقق نشده وزیر علوم

همچنین سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر علوم ضمن خدمات قابل تقدیری که طی دوران فعالیت خود داشته در تجاری سازی علوم و برقراری توزان میان رشته های دانشگاهی با بازار کار و افزایش پژوهش ها و درآمدزایی برای وزارت علوم اقدامات قابل توجهی صورت نداده است.

نوراله حیدری دستنایی نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ، وکیار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با  اشاره به محقق نشدن برخی وعده های وزیر علوم افزود: متاسفانه تعامل وزیر علوم با مجلس بسیار ضعیف و ارتباط وی با حوزه امور مجلس بسیار کم و نامحسوس می باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: وزیر علوم در مباحث سرعت دادن و سازمان دهی به تصمیمات و اقدامات هیئت علمی دانشگاه ها، بازنگری فعالیت دانشگاهی و مسائل مربوط به امور دانشجویان و همین طور در بحث متوازن کردن رشته ها اقدامی انجام نداده است.

حیدری با اشاره به اینکه در برنامه های وزیر علوم به افزایش فعالیت های پژوهشی دانشگاه ها قید شده بود گفت: در صورت افزایش مباحث پژوهشی و علمی می بایست درآمد وزارت علوم افزایش می یافت و راهی جهت  تولید ثروت در سطح کلان محسوب می شد و به طور کلی درآمد حاصل از پژوهش ها در اختیار وزارت علوم قرار می گرفت.  اما در حال حاضر این مسئله عملیاتی نشده و این مسئله یکی از وعده های محقق نشده وزیر علوم محسوب می شود.

 

احداث نیروگاه‌های جدید از وعده‌های محقق نشده وزیر نیرو

در ادامه عضو کمیسیون انرژی درمجلش شورای اسلامی گفت: وزیر نیرو برای بالا بردن بهره وری بیشتر از پتانسیل های کشور وعده ساخت نیروگاه های جدید در کنار نیروگاه های قدیمی داده بود تاکنون این وعده محقق نشده است.

موید حسینی صدر نماینده مردم قروه درخانه ملت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به عملکرد ضعیف وزیر نیرو گفت: وزیر نیرو درنظر داشت تا بسیاری از بخش های دولتی را طبق اصل 44 به بخش خصوصی واگذار نماید که این وعده نیز هنوز محقق نشده است.وی ساخت نیروگاه های جدید در کنار نیروگاه های قدیمی را از دیگر وعده های محقق نشده وزیر نیرو برشمرد و افزود:دربخش حاملهای انرژی ، خدمات رسانی به مردم در دولت دهم کاهش چشمگیری داشته لذا وزارت نیرو دراین خصوص نیز رضایتمند عمل نکرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet