هدر اصلی
1390/04/11 12:33:01
سرویس اجتماعی
نصیری‌قیداری:

هیچ کس حق ندارد دانش‌آموزان را تنبیه بدنی کند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه تنبیه بدنی دانش‌آموزان به هر دلیلی ممنوع است، بی‌توجهی به قوانین را یکی از دلایل بروز چنین اتفاق‌هایی عنوان کرد و افزود: تنبیه بدنی در دانش‌آموزان بعدها به صورت ارتکاب جرم اثر خود را نشان می‌دهد و باید با متخلفان برخورد شود.
هیچ کس حق ندارد دانش‌آموزان را تنبیه بدنی کند سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه تنبیه بدنی دانش‌آموزان به هر دلیلی ممنوع است، بی‌توجهی به قوانین را یکی از دلایل بروز چنین اتفاق‌هایی عنوان کرد و افزود: تنبیه بدنی در دانش‌آموزان بعدها به صورت ارتکاب جرم اثر خود را نشان می‌دهد و باید با متخلفان برخورد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/1483.jpg هیچ,کس,حق,ندارد,دانش‌آموزان,را,تنبیه,بدنی,کند Icana

"سعدالله نصیری‌قیداری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان اینکه بی‌توجهی به قوانین باعث بروز پدیده‌ای مانند تنبیه بدنی دانش‌آموزان می‌شود، اظهار کرد: بر اساس قانون تنبیه بدنی به هر دلیلی در آموزش و پرورش ممنوع است و هیچ کس حق ندارد دانش‌آموزان را تنبیه بدنی کند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس، افزود: در میان 12 و نیم میلیون نفر دانش‌آموز شاید تعداد بسیار کمی قربانی چنین حوادثی باشند؛ اما این به معنی گذشتن از جرم متخلفان نیست در حالی که در قانون نیز به طور رسمی تنبیه بدنی منع شده است.

وی همچنین در رابطه با تاثیر تنبیه بدنی در ارتکاب جرم در سنین بالاتر تصریح کرد: زمانی که دانش‌آموزی در مقابل چشم همکلاسانش تنبیه بدنی می‌شود، این جریان در تمام ابعاد شخصیتی او نفوذ می‌کند و شاید زمینه بروز برخی از جرایم را در او فراهم کند.

عضو فراکسیون دانشگاهیان مجلس، گفت: تنبیه بدنی دانش‌آموزان باعث اشکال رفتاری در آنها می‌شود و هویت و شخصیت او را مورد تهاجم قرار می‌دهد، به طوری که روانشناسان کودک و نوجوان به این نتیجه رسیده‌اند که تنبیه بدنی جزو مواردی است که نباید در حوزه آموزش و پرورش صورت بگیرد.

فیلم‌های قدیمی و تازه منتشره در اینترنت که تنبیه دانش آموزان در مدارس را به تصویر کشیده است ریشه بسیاری از جنایات جوانان مجرم را به خشونت‌های علیه آنان در دوران کودکی نشان می‌دهد، این در حالی است که طبق ماده ۷۷آیین‌نامه اجرایی مدارس، تنبیه بدنی مطلقا ممنوع است و اگردانش‌آموزی مرتکب خطایی شود باید ابتدا به او تذکر شفاهی فردی داد، سپس تذکر شفاهی جمعی، در مرحله بعد تذکر کتبی به خانواده و در آخرین مرحله تعویض مدرسه.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet