ولادت امام موسی کاظم (ع)
1390/04/11 13:13:18
سرویس فرهنگی
ملک محمدی تأکید کرد:

تشکیل سازمان توسعه صنایع چاپ و بسته‌بندی، راهکار برون‌رفت از وضعیت نامطلوب صنعت چاپ کشور

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تشکیل سازمان توسعه صنایع چاپ و بسته‌بندی را تنها راهکار برون‌رفت از مشکلات و وضعیت نامطلوب صنعت چاپ دانست و تأکید کرد: در قالب چنین سازوکار سازمانی مستقل، صاحبان صنعت چاپ و بسته‌بندی می‌توانند مطالبات و حقوق خود را پیگیری کنند.
تشکیل سازمان توسعه صنایع چاپ و بسته‌بندی، راهکار برون‌رفت از وضعیت نامطلوب صنعت چاپ کشور عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تشکیل سازمان توسعه صنایع چاپ و بسته‌بندی را تنها راهکار برون‌رفت از مشکلات و وضعیت نامطلوب صنعت چاپ دانست و تأکید کرد: در قالب چنین سازوکار سازمانی مستقل، صاحبان صنعت چاپ و بسته‌بندی می‌توانند مطالبات و حقوق خود را پیگیری کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/3912.jpg تشکیل,سازمان,توسعه,صنایع,چاپ,و,بسته‌بندی،,راهکار,برون‌رفت,از,وضعیت,نامطلوب,صنعت,چاپ,کشور Icana

"حسن ملک محمدی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با اشاره به پیشنهاد تشکیل "سازمان توسعه صنایع چاپ و بسته‌بندی" ازسوی اتحادیه صنف چاپخانه‌داران، گفت: تشکیل یک سازمان مستقل برای رسیدگی به امور چاپ و بسته‌بندی کشور و حمایت از صنعت چاپ، پیشنهاد مثبت و سازنده‌ای در راستای حل مشکلات این بخش از صنایع کشور است.

نماینده مردم دامغان در مجلس وضعیت کنونی صنعت چاپ و بسته‌بندی را در کشور نامطلوب توصیف کرد و ادامه داد: در حال حاضر صنایع چاپ کشور در مرز ورشکستگی به سر می‌برند و هیچ یک از وزارتخانه‌های صنایع و معادن، ارشاد و بازرگانی در مقابل وضعیت نامطلوب این بخش به طور کامل پاسخگو نیستند.

ملک‌محمدی حمایت قاطع دولت از صنعت چاپ کشور را ضروری دانست و تصریح کرد: اگر تشکیل سازمان توسعه صنایع چاپ و بسته‌بندی محقق شود، این صنعت مهم و استراتژیک کشور سازوکار سازمانی و قانونی خاص خود را به دست می‌آورد و می‌تواند از طریق این سازمان پیگیر مطالبات و حقوق خود شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به احتمال ارائه لایحه برای تشکیل سازمان توسعه صنایع چاپ و بسته‌بندی به مجلس اظهار داشت: اگر طراحان پیش‌نویس تشکیل سازمان توسعه صنایع چاپ و بسته‌بندی و دولت به این نتیجه برسند که برای تشکیل این سازمان لایحه‌ای را به مجلس ارائه دهند، مجلس و کمیسیون فرهنگی در راستای بهبود وضعیت صنعت چاپ کشور برای تشکیل این سازمان همکاری خواهد کرد.

ملک‌محمدی توجه دولت و بویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به حوزه چاپ و بسته‌بندی را ضروری دانست و تأکید کرد: صنعت چاپ یکی از صنایع زیرساختی فرهنگی کشور است و بهبود وضعیت این صنعت موجب ارتقای شاخص‌های فرهنگی از یک سو و نیز گسترش سرمایه‌گذاری در این صنعت از سوی دیگر خواهد شد.

یک عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف چاپخانه‌داران تهران از تهیه پیش نویس سندی برای تشکیل سازمان توسعه صنایع چاپ و بسته‌بندی خبر داد.اعتماد مظاهری که به عنوان مدیرعامل شرکت تعاونی صنف چاپخانه‌داران نیز فعالیت می‌کند، یادآور شد: در حال حاضر اعضای هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران مشغول تدوین سند یشنهادی مربوط به «سازمان توسعه صنایع چاپ و بسته‌بندی» هستند و به محض تدوین و ا‌ِعمال نظر نهایی به صورت طرحی به دولت ارائه خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet