خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1390/04/11 15:36:34
سرویس اجتماعی
صفایی ضمن تاثیرگذار دانستن تاسیس مراکز درمان اعتیاد زنان:

برخورد با مسئله اعتیاد باید ریشه‌ای و نظام‌مند باشد

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر تاثیر مثبت مراکز ویژه درمان اعتیاد زنان اظهار کرد: این مراکز می‌توانند بخشی از این معضل را رفع کنند؛ اما افراد پس از درمان نیازمند مراقبت‌های حمایتی و نظارتی بیشتری هستند.
برخورد با مسئله اعتیاد باید ریشه‌ای و نظام‌مند باشد رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر تاثیر مثبت مراکز ویژه درمان اعتیاد زنان اظهار کرد: این مراکز می‌توانند بخشی از این معضل را رفع کنند؛ اما افراد پس از درمان نیازمند مراقبت‌های حمایتی و نظارتی بیشتری هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/3615.jpg برخورد,با,مسئله,اعتیاد,باید,ریشه‌ای,و,نظام‌مند,باشد Icana

"طیبه صفایی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، افزود: ایجاد مراکز ترک اعتیاد برای بانوان به طور قطع تاثیرگذار است؛ اما برخورد با این موضوع باید ریشه‌ای و نظام‌مند باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، با بیان اینکه مجلس قوانین خوبی را برای مبارزه با مواد مخدر تصویب کرده است، تاکید کرد: باید ورود مواد مخدر به کشور کنترل شود و با توزیع‌کنندگان مواد مخدر برخورد کرد و بااجرایی شدن این قوانین، ما با مشکلات کمتری روبرو خواهیم بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تصریح کرد: بحث پیشگیری مهم‌تر از حوزه درمان است و باید راهکاری پیش‌بینی کنیم تا اعتیاد نه تنها در میان زنان بلکه در آحاد جامعه ریشه‌کن شود، در واقع با فرهنگسازی و الگو سازی ریشه‌ای باید بحث ریشه‌کن کردن اعتیاد را در جامعه پیاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اعتیاد در تمامی جوامع بعنوان یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی مطرح است، گفت: با تاسیس مراکز ویژه درمان اعتیاد تنها می‌توان بخشی از این معضل بزرگ را پوشش داد؛ چرا که آنها پس از درمان نیاز به مراقبت‌های نظارتی و حمایتی دارند و برای جلوگیری از بازگشتشان به اعتیاد باید توجه ویژه‌ای به دوران پس از درمان آنان داشت.

به گفته "فرهاد اقطار" مدیرکل مداخله و بازتوانی سازمان بهزیستی،  مراکز ویژه درمان اعتیاد زنان برای نخستین بار در کشور راه اندازی و در حال حاضر نیز پروتکل و دستورالعمل راه اندازی مراکز ویژه درمان اعتیاد زنان آماده شده و در سال جاری 15 مرکز در استان‌های مختلف راه اندازی می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet