خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1390/04/18 11:14:22
سرویس اقتصادی
رضاحسینی با انتقاد از تعریف‌های نادرست از مفاهیم:

تحریف تعریف بیکاری، اشتغال ایجاد نمی‌کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تقلبی خواندن تعریف دولت از بیکاری، گفت: این تعریف‌ها و بالا و پایین بردن صوری نمودارها تنها برای مسئولان اجرایی تشویق و تشکر به همراه دارد و برای بیکارانی که دولت، شاغل می‌نامد، پول نمی‌شود.
تحریف تعریف بیکاری، اشتغال ایجاد نمی‌کند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تقلبی خواندن تعریف دولت از بیکاری، گفت: این تعریف‌ها و بالا و پایین بردن صوری نمودارها تنها برای مسئولان اجرایی تشویق و تشکر به همراه دارد و برای بیکارانی که دولت، شاغل می‌نامد، پول نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/6592.jpg تحریف,تعریف,بیکاری،,اشتغال,ایجاد,نمی‌کند Icana

"مصطفی رضاحسینی‌قطب‌آبادی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) افزود: آمار بیکاری در شهرستان شهربابک یک‌رقمی شده است و امیدواریم تا پایان امسال با بهره‌برداری از چند واحد صنعتی و عمرانی این رقم را به کم‌ترین میزان ممکن برسانیم.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: فرصت‌های شغلی که در شهرستان شهر بابک ایجاد شده است به هیچ وجه متناسب با تعریف دولت و آقای رئیس جمهوری از شغل نیست و به معنای دقیق کلمه شغل است.

وی ادامه داد: در تعریف دولت از شغل هر کسی که در هفته تنها دو ساعت کار کند و دستمزد بگیرد، شاغل به شمار می‌رود، از این رو در سرشماری‌ها این شخص، به عنوان یک فرد شاغل و با درآمد، نمودار شاغلان کشور را بالا می‌برد؛ در صورتی که می‌دانیم اساس این تعریف مشکل دارد و تعریف کار یا شغل، دو ساعت در هفته نیست زیرا هر انسان زنده‌ای در هفته بیشتر از دو ساعت هم کار‌می‌کند.

 

تعریف دولت از بیکاری تنها مردگان را شامل می‌شود

رضاحسینی تأکید کرد: ترویج تعریف‌های نابه‌جا، نادرست و تقلبی از شغل و یا هر متغیر دیگری در کشور، کارشناسان را از واقعیات اجتماعی دور می‌کند و بر همین اساس نیز راه حل مشکل‌های کشور دست نیافتنی می‌شود.

وی ادامه داد: این تعریف‌ها و بالا و پایین بردن صوری نمودارها تنها برای مسئولان اجرایی تشویق و تشکر به همراه دارد و برای بیکارانی که دولت، شاغل می‌نامد، پول نمی‌شود؛ تنها مرده‌ها هفته‌ای دو ساعت کار نمی‌کنند.

 

هزینه‌های سنگین بی‌توجهی به بنیادهای علمی و کارشناسی

نماینده دور هشتم مجلس با بیان این که برخی مسئولان اجرایی، تنها برای بهتر نشان دادن آمارهای کاذب خود، به هر دستاویزی متوسل می‌شوند، گفت: نباید بنیاد علمی و کارشناسی مطالعات اجتماعی و اقتصادی کشور را از بین برد، زیرا انجام این کار اشتباه، هزینه‌های بسیار سنگینی را هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت به مردم و سیستم داده‌پردازی کشور تحمیل خواهد کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، یادآور شد: بالا و پایین رفتن نمودارهای مسئولان دولتی، تنها برای آنان تشویق و تشکر به همراه دارد و گرنه کسانی که درآمدی ندارند، همان‌هایی هستند که پیش‌تر بودند، چه آنها را شاغل بنامیم چه بیکار.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet