هدر اصلی
1390/04/11 17:06:30
سرویس سیاسی
نماینده پاوه:

دود بی‌قانونی به چشم همه می‌رود

نماینده مردم پاوه در مجلس شورای اسلامی با تاکی بر رعایت قانون در کشور، گفت: دود بی‌قانونی به چشم همه می‌رود.
دود بی‌قانونی به چشم همه می‌رود نماینده مردم پاوه در مجلس شورای اسلامی با تاکی بر رعایت قانون در کشور، گفت: دود بی‌قانونی به چشم همه می‌رود. https://cdn.icana.ir/d/019/4076.jpg دود,بی‌قانونی,به,چشم,همه,می‌رود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "سیدفتح‌الله حسینی" در گفت وگو با نشریه "باختر" با اشاره به این‌که مقام معظم رهبری حرکت نمایندگان در روز رای اعتماد به سجادی را نپسندیده‌اند، گفت: شخصا از قبل نگرانی خود را از رای نیاوردن سجادی برای وزارت جوانان و ورزش اعلام کرده بودم و معتقدم رئیس‌جمهور باید هرچه سریع‌تر به حرف‌وحدیث‌ها پایان دهد و وزیر مربوطه را معرفی کند. الان عباسی به‌عنوان سرپرست برای وزارت جوانان و ورزش معرفی شده که قطعا نمی‌تواند کارایی لازم را داشته باشد چرا که درگیر کارهای وزارت تعاون است.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: در یک جلسه غیرکاری که با عباسی هم‌صحبت شدم به‌دنبال این بود که وزارت تعاون ادغام نشود و وقتی از او برای سرپرستی وزارت ورزش پرسیدم گفت علاقه‌ای به این کار ندارم. می‌گفت چون سررشته‌ای در این زمینه ندارد و هیچ‌ شناختی هم از ورزشکاران ندارد دوست ندارد به این وزارتخانه برود، دولت حتی اگر می‌خواست سرپرست معرفی کند باید کسی را معرفی می‌کرد که علاقه‌ای به این وزارت داشته باشد تا بتواند سرفرصت وزیر دلخواه خود را معرفی کند. آقای رئیس‌جمهور باید دغدغه وزارتخانه جوانان و ورزش را داشته باشد چون واقعا در حال حاضر ورزش کشور بلاتکلیف است. همچنین کارمندان سازمان تربیت‌بدنی هم در بلاتکلیفی محض به سر می‌برند و از عدم‌دریافت حقوق خود طی چند ماه اخیر گلایه‌مند هستند که رئیس‌جمهور باید با توجه به جمیع جهات هرچه زودتر تکلیف ورزش کشور و افرادی که در دستگاه ورزش مشغول کار هستند را با معرفی وزیر روشن کنند.

حسینی همچنین گفت: شخصا معتقدم در شرایط فعلی سعیدلو بهترین گزینه برای وزارت ورزش است چرا که سعیدلو کار اجرایی در ورزش را قبلا هم انجام داده و توان خوبی برای دریافت بودجه دارد. یک شخص هرچقدر هم توانایی داشته باشد اگر نتواند برای وزارتخانه خود بودجه بگیرد هیچ سودی نخواهد داشت. شخصا فکر می‌کنم اگر سعیدلو از طرف رئیس‌جمهور معرفی شود رای بیاورد. این را هم بگویم سجادی اگر رای نیاورد به‌خاطر یک تسویه‌حساب مجلس با رئیس‌جمهور بود و قطعا سجادی قربانی برخی اختلافات شد. در جلسه خصوصی مقام معظم رهبری با ریاست محترم مجلس آقای لاریجانی هم مقام معظم رهبری به این موضوع اشاره کردند و گلایه خود را از نمایندگان مطرح کرده بودند. گلایه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر حرکت 2، 2 گفتن نمایندگان در زمان سخنرانی رئیس‌جمهور بوده که معتقد بودند نباید چنین اتفاقی می‌افتاد و شخصا هم معتقدم‌ شان نمایندگان با این کار پایین آمد.

 

 قبلا با محتکرین و اختلاس‌کنندگان برخورد می‌شد اما...

حسینی با اشاره به این‌که قضات باید در برخورد با ارباب رجوع همه را به چشم متخلف نگاه نکنند، گفت: انتظار ما از قوه قضاییه این است که در دستگاه قضا همه افراد به یک چشم دیده شوند، همه آحاد مردم به حقوق خود برسند، در پرونده‌ها عدالت رعایت شود، قضات نسبت به ارباب رجوع برخورد خوبی داشته باشند و همه مراجعه‌کنندگان را به چشم متخلف نگاه نکنند چرا که هرکسی که به دادگاه مراجعه می‌کند متهم نیست و بعضا اشتباهاتی رخ می‌دهد که اگر قضات دقت کافی را نداشته باشند با آبروی چندین و چندساله یک خانواده بازی خواهد شد.

وی در ادامه گفت: در گذشته نسبت به محتکرین و اختلاس‌کنندگان برخوردهای خوبی را از طرف دستگاه قضا مشاهده می‌کردیم اما الان چنین چیزی را کمتر شاهد هستیم که این روند در روحیه مردم تاثیر بدی خواهد گذاشت. در حال حاضر افرادی هستند که میلیاردها میلیارد بودجه این مملکت را در قالب وام و دیگر عناوین اختلاس کرده‌اند و دستگاه قضا هم هیچ برخوردی با آنها نمی‌کند. صرف این‌که یک نفر در زندان باشد فکر نمی‌کنم درست باشد و باید قوه قضاییه در برخورد با این گروه جدیت بیشتری به خرج دهد و اعتماد مردم را نسبت به قوه قضاییه بیش از پیش کند.

حسینی همچنین گفت: دستگاه قضا باید امنیت جامعه را با حکم‌های عادلانه‌ای که در مورد متخلفین برخورد می‌کند تامین نماید و افرادی که ایجاد ناامنی در سطح جامعه می‌کنند باید با برخورد جدی مواجه شوند چرا این افراد در تلاش هستند تا در دل مردم رعب و وحشت ایجاد کنند و بین مردم و مسئولان شکاف ایجاد نمایند و به‌نظر من بهترین ارگان برای جلوگیری از رسیدن این افراد به اهداف شومشان قوه قضاییه است که می‌تواند با صدور حکم‌های عادلانه جلوی آنها را بگیرد. شخصا معتقدم قوه قضایی و قضات دادگاه‌ها کار خود را به خوبی انجام می‌دهند و در سلامت این عزیزان هیچ شک و شبه‌های ندارم اما برای پیشرفت کار باید نکاتی را یادآوری می‌کردم. همچنین از قضات دادگاه‌های 4 شهرستان حوزه انتخابیه خود تشکر می‌کنم چرا که در صحبت‌هایی که با مردم حوزه انتخابیه داشتم از قضات دادگاه‌ها راضی بودند و اعتقادشان بر این بود که این قضات به خوبی کار خود را انجام می‌دهند.

 

 داشتن اسلحه در قالب قانون اشکالی ندارد

حسینی نماینده مردم پاوه‌، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که قاچاق اسلحه یکی از پردرآمدترین کارهایی است که در حال حاضر در سطح جهان و کشورمان انجام می‌شود، گفت: برخورد با افرادی که اسلحه نگه‌داری می‌کنند و قصد استفاده نادرست از را دارند و همچنین برخورد با قاچاقچیان اسلحه در تامین امنیت جامعه بسیار مؤثر است و باید برخورد با این افراد در دستور کار دستگاه‌های مربوطه قرار بگیرد.

وی همچنین گفت: این‌که برخی افراد عادی اسلحه داشته باشند ایجاد ناامنی می‌کند و بیشتر از آن ورود اسلحه به کشور است که جامعه را با مخاطرات زیادی روبه‌رو می‌کند. قاچاق اسلحه یکی کار سودآور است و افرادی که به‌دنبال درآمدهای زیاد هستند این کار را انجام می‌دهند؛ در این زمینه قوانین خوبی داریم که کارساز است و باید به درستی اجرایی شود تا نتیجه آن در جامعه نمود داشته باشد.

حسینی افزود: اما مردم عشایر برای دفاع از خود و خانواده خود و همچنین دفاع از احشام خود در شهرستان‌های مرزی نیاز به اسلحه دارند چرا که در برخی مناطق ناامنی‌هایی وجود دارد اما این کار باید در قالب قانون باشد و بی‌قانونی صورت نگیرد. اگر مردم در قالب قانون اسلحه داشته باشند مشکلی پیش نمی‌آید؛ ولی قطعا قاچاق اسلحه نیاز به قوانینی دارد که بتوان برخورد قاطعانه‌ای با افرادی که این کار را انجام می‌دهند، داشت.

 

 روز آشتی مجلس و دولت

سیدفتح‌الله حسینی با اشاره به رای بالای نمایندگان به نیکزاد برای وزارت راه، گفت: در جلسه علنی روز یکشنبه گذشته در مورد وزیر راه و شهرسازی به خاطر عدم‌حضور رئیس‌جمهور، آقای رحیمی معاون اول وی حضور داشتند و نیکزاد را به معرفی کردند. بعد از این‌که سجادی نتوانست رای اعتماد مجلس را برای وزارت ورزش به دست آورد و آن هم برمی‌گشت به برخی اختلافات مجلس و رئیس‌جمهور، کسب 206رای موافق و 30 رای ممتنع از مجموع 236 رای ماخوذه بدون حتی یک مخالف از طرف نیکزاد برای وزارت راه و شهرسازی نشان‌دهنده آشتی مجلس و دولت بود و می‌توان این روز را روز آشتی مجلس و دولت بیان کرد.

وی همچنین گفت: با توجه به این‌که برای وزارت نیکزاد بر وزارت راه‌ و شهرسازی هیچ مخالفی وجود نداشت، موافقان هم نتوانستند صحبت کنند و جلسه علنی در کمترین زمان ممکن برگزار شد که فکر می‌کنم در تاریخ مجلس چنین چیزی سابقه نداشته است و برخلاف جلسه قبلی که سجادی رای نیاورد جلسه روز یکشنبه فضایی آکنده از دوستی بود و فضای حاکم بر آن حکایت از آشتی مجلس و دولت داشت. به دور از هرگونه اختلاف نظر و با توجه به شناختی که مجلس از نیکزاد داشت رای قاطعی به او داد تا نیکزاد همچون زمان وزارت بر مسکن در این راه هم موفق باشد؛ ضمنا این را هم بگویم که رای بالای نمایندگان به نیکزاد باعث خوشحالی مردم هم شد چرا که مردم هم به این مسئله پی بردند که مشکلات دولت و مجلس تا حدود زیادی حل شده است.

 

 ضرر رواج بی‌قانونی به همه برمی‌گردد

حسینی با اشاره به این‌که مجلس و دولت باید پیشاپیش همه قانون را اجرا کنند، گفت: وقتی بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم که ممالکی که قانون مصوبه کشور خود را به درستی اجرا می‌کنند و قانونمند هستند پیشرفت بیشتری نسبت به دیگر کشورها دارند، مردم آنها از رفاه بیشتری برخوردارند و همچنین تعامل خوبی بین دستگاه‌های حاکم بر اینگونه کشورها حاکم است؛ در نقطه مقابل در کشورهای بی‌قانون، پیشرفتی حاصل نمی‌شود، مردم در رفاه زندگی نمی‌کنند و همیشه بین دستگاه‌های حاکم مشکلاتی وجود دارد که دود این بی‌قانونی به چشم همه می‌رود و در اصل در این قضیه مردم فقیرتر و ضعیف‌تر بیشترین ضرر را متحمل می‌شوند.

وی همچنین گفت: وقتی در این زمینه بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم که رواج بی‌قانونی و عدم‌پیروی از قانون باعث بروز هرج‌ومرج و اتفاقات ناگواری می‌شود که همه ضرر می‌کنند؛ به‌عنوان مثال در بحث ادغام وزارتخانه‌ها بی‌قانونی‌هایی از طرف دولت صورت گرفت که خیلی ضرر کردیم و جبران آن بسیار سخت است. به‌نظر من اگر می‌خواهیم کشوری پیشرفته داشته باشیم دولت و مجلس باید پیشاپیش همه به اجرای صحیح قانون بپردازند تا الگویی باشند برای دیگران.

 

 تقسیم عادلانه ثروت؛ تحکمی روابط سنی و شیعه

سیدفتح‌الله حسینی با تبریک روز عید سعید مبعث به همه مسلمانان جهان و ایران اعم از شیعه و سنی، گفت: اصول شیعه و سنی یک است، خدا و پیغمبر و قرآن یکی است، نماز و واجبات دستور اسلامی است و ما بحثی در اصول نداریم، ولی در فروعات اختلاف سلیقه‌هایی داریم که نباید به خاطر این اختلاف سلیقه‌ها اشتراکات اصلی را نادیده بگیریم.

وی همچنین گفت: درود می‌فرستم به روان پاک رهبر کبیر انقلاب که اختلافات چندین و چندساله بین اهل تسنن و اهل تشیع را حداقل در ایران از بین بردند. ما اهل تسنن در زمان طاغوت که یک رژیم لائیک بود خیلی مورد ستم واقع شدیم و واقعا کم‌مهری‌هایی را تحمل کردیم که انسان از بیان آنها شرم دارد، اما حضرت امام خمینی(ره) این نفاق را از بین بردند و رویکرد خوبی را در جامعه اسلامی به‌وجود آوردند و باعث شد که اهل تسنن هم در کشور ایران از امنیت و رفاه بیشتری برخوردار شوند. اگر الان شیعه و سنی در کنار هم زندگی مسالمت‌آمیزی دارند به خاطر ایده‌های فکری حضرت امام است که البته از نشانه‌های این زندگی مسالمت‌آمیز می‌توان به جلسات و گردهمایی‌هایی اشاره کرد که برادران اهل تسنن در کنار برادران اهل تشیع در کنار هم برگزار می‌کنند و به تبادل افکار در زمینه‌های مختلف می‌پردازند.

حسینی در ادامه گفت: اما اهل تسنن می‌خواهند که شعارهای مسئولان به مرحله عمل برسد و در قالب شعار باقی نماند. شخصا از مسئولان می‌خواهم به اهل تسنن به خاطر در اقلیت بودن توجه بیشتری داشته باشند خصوصا در تخصیص اعتبارات و بودجه‌ها و همچنین عدالت را در تقسیم ثروت ملی رعایت کنند چرا که توجه به اهل تسنن باعث می‌شود دشمنان نظام که می‌خواهند اختلافات بین سنی و شیعه را بزرگنمایی کنند و از آن به‌عنوان حربه‌ای برای حمله به نظام استفاده کنند دیگر نمی‌توانند به اهداف شوم خود برسند. اگر دولت به اهل تسنن توجه داشته باشد و از روشنفکران و نخبگان ما هم استفاده کند و به آنها بهای بیشتری بدهد دست دشمنان از رسیدن به اهداف پلیدشان کوتاه مانده و دیگر نمی‌توانند شکاف بین سنی و شیعه را علم کنند و از آن به‌عنوان یک وسیله برای کوبیدن انقلاب استفاده کنند. البته این را هم بگویم که کارهای خوبی برای پیوند سنی و شیعه در کشور صورت گرفته که جای تقدیر و تشکر دارد اما نیاز است که توجه بیشتری به این قضیه شود.

سیدفتح‌الله حسینی نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که در سال گذشته به خاطر بی‌توجهی برخی افراد و آماده نکردن امکانات لازم برای مقابله با آتش‌سوزی جنگل‌ها مقدار قابل توجهی از جنگل‌های حوزه انتخابیه خصوصا در منطقه اورامانات طعمه حریق شد و هیچ‌کس هم متأسفانه نتوانست کاری کند، گفت: با آغاز فصل تابستان انتظار از مسئولان در سازمان منابع طبیعی این است که امسال تمهیداتی برای جلوگیری از بروز آتش‌سوزی در جنگل‌های کرمانشاه اندیشیده شود و امکاناتی را در اختیار مسئولان استانی قرار دهند که اگر شاهد چنین مشکلی بودند بتوانند به خوبی آن را مدیریت کرده و با آن برخورد کنند.

وی همچنین گفت: در منطقه اورامانات به‌خاطر صعب‌العبور بودن امکان ماشین‌های آتش‌نشان غیرممکن است و نیاز به یک هلی‌کوپتر برای اطفای حریق به خوبی احساس می‌شود. اگر می‌خواهیم این سرمایه ملی را بیش از این از دست ندهیم باید حتما فکری به حال این معضل داشته باشیم و در وحله اول با آموزش‌های لازم به مردم عادی از ایجاد حریق جلوگیری شود و در مرحله دوم با دادن امکانات به مسئولان محلی از طرف سازمان منابع طبیعی آنها را در اطفای حریق احتمالی یاری رسانند. در کشورهایی که جنگل ندارند سرمایه‌گذاری‌های کلانی برای ایجاد جنگل می‌شود و کشورهایی که جنگل دارند سرمایه‌گذاری برای حفظ و صیانت از این جنگل‌ها صورت می‌گیرد اما متأسفانه در کشور ما که بخش عظیمی جنگل در آن وجود دارد هیچ توجهی به این نعمت خدادادی نمی‌شود و هر روز شاهد از بین رفتن مقدار قابل توجهی از جنگل‌های کشور و استان کرمانشاه هستیم که این موضوع ضرری ملی به کشور وارد می‌کند و دود آن به چشم همه می‌رود. متأسفانه سال گذشته هزاران کیلومتر از جنگل‌های استان به خاطر کم‌توجهی مسئولان طعمه حریق شد و از بین رفت و از مسئولان منابع طبیعی می‌خواهم برای حفظ و نگهداری از جنگل‌های این منطقه بودجه خوبی در اختیار استاندار قرار دهند تا کمتر شاهد از بین رفتن این نعمت الهی باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet