هدر اصلی
1390/04/11 17:17:09
سرویس بین الملل
نقوی حسینی با اشاره به اقدام ضدایرانی خزانه‌داری آمریکا:

واشنگتن به بهانه دفاع از حقوق بشر می‌خواهد ایران را در تنگنا قرار دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام تحریمی خزانه‌داری آمریکا علیه ایران و سوریه، یادآور شد: تحریم‌های جدید آمریکا تاثیری بر عزم ملت ایران نمی‌گذارد.
واشنگتن به بهانه دفاع از حقوق بشر می‌خواهد ایران را در تنگنا قرار دهد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام تحریمی خزانه‌داری آمریکا علیه ایران و سوریه، یادآور شد: تحریم‌های جدید آمریکا تاثیری بر عزم ملت ایران نمی‌گذارد. https://cdn.icana.ir/d/019/307.jpg واشنگتن,به,بهانه,دفاع,از,حقوق,بشر,می‌خواهد,ایران,را,در,تنگنا,قرار,دهد Icana

"سید حسین نقوی حسینی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درباره اقدام تحریمی خزانه‌داری آمریکا علیه ایران و سوریه، گفت: این کشور تحت تاثیر لابی صهیونیسم به کشورهای مستقل دنیا فشار می‌آورد تا قدرت آنها را تضعیف کند.

نماینده ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تهران و دمشق را خط مقدم مبارزات ضد صهیونیستی در جهان خواند و تصریح کرد: آمریکا با اوج گیری قیام‌های اسلام خواهی و ضد استکباری در خاورمیانه، امنیت رژیم اشغالگر قدس را در خطر می‌بیند، بنابراین خزانه داری این کشور به بهانه دفاع از حقوق بشر می‌کوشد تا ایران و سوریه را در تنگنا قرار دهد.

وی با دوگانه خواندن استانداردهای حقوق بشر در جهان، افزود: آل خلیفه با همدستی آل سعود امروز در بحرین زنان و کودکان را به خاک و خون می‌کشد؛ اما این جنایات ضد بشری با سکوت مجامع جهانی بویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل روبرو می‌شود.

سخنگوی کمیته حقوق بشر مجلس با بیان اینکه تحریم‌های جدید واشنگتن علیه تهران همچون گذشته تاثیری بر عزم و خواست ملت ایران نمی‌گذارد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی طی ۳۲ سال توانست اقتصاد خود را از غرب مستقل کند و اکنون کشورهای جنوب شرقی آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین جایگزین آمریکا و اروپا شدند.

وی درباره توقف فعالیت شرکت کشتیرانی "مرسک" یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های کشتیرانی جهان در سه بندر ایران بر اثر اعمال فشار آمریکا، ادامه داد: کاخ سفید همواره از اجرای تصمیمات سیاسی و غیر حقوقی در قبال ایران نتیجه عکس گرفت و این اصل در مورد شرکت مرسک نیز صدق می‌کند.

هفته‌ گذشته شرکت کشیرانی "مرسک" یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های کشتیرانی جهان در پی اعمال فشار آمریکا فعالیت‌های خود را در سه بندر ایران متوقف کرد.

همچنین وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه سیاست‌های مداخله‌جویانه این کشور، تحریم‌هایی را علیه نیروهای امنیتی سوریه  وهمچنین به ادعای نقض حقوق بشر و حمایت از دولت سوریه علیه ایران اعمال کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet