ولادت امام موسی کاظم (ع)
1390/04/11 18:32:53
سرویس بین الملل
کوثری:

سقوط دولت اردن تغییری سیاسی با هدف آرام کردن شورش‌های مردمی است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی استعفای اعضای کابینه دولت اردن و طرح سقوط این دولت را اقدامی مقطعی و با هدف آرام کردن شورش‌های مردمی در این کشور دانست.
سقوط دولت اردن تغییری سیاسی با هدف آرام کردن شورش‌های مردمی است نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی استعفای اعضای کابینه دولت اردن و طرح سقوط این دولت را اقدامی مقطعی و با هدف آرام کردن شورش‌های مردمی در این کشور دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/2258.jpg سقوط,دولت,اردن,تغییری,سیاسی,با,هدف,آرام,کردن,شورش‌های,مردمی,است Icana

"اسماعیل کوثری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، درباره استعفای اعضای کابینه اردن، با بیان این­که سقوط دولت اردن بیشتر یک تغییر سیاسی است گفت: این اقدام پیرو اقدامات قبلی دولت اردن مبنی بر برکناری تعدادی از وزراء، حرکتی سیاسی بوده و در راستای تامین خواسته‌های واقعی مردم این کشور نیست.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با تاکید بر این که تغییرات ایجاد شده از سوی هیئت حاکمه اردن اقدامات اساسی و زیربنایی نبوده، افزود: هر زمان که فشار از سوی مردم این کشور برای تامین خواسته‌های به حق شان بیشتر می‌شود، رژیم اردن با جابجایی چند وزیر سعی در برقراری آرامش در بین مردم دارد.

وی با بیان این که مردم این کشور خواستار ایجاد تغییرات به معنای واقعی هستند خاطر نشان کرد: به دلیل وابستگی رژیم اردن به کشورهای غربی به‌ویژه آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی این کشورها تاکنون حرکتی در جهت تامین خواسته های واقعی مردم شان نداشته‌اند.

او با تاکید بر شکل گیری موج بیداری اسلامی در بین مردم و ملت­های منطقه ادامه داد: مردم اردن هم در همین راستا به هیچ‌وجه حاضر نیستند که زیر یوغ کشورهای بیگانه و فرامنطقه­ای باشند و به دنبال تعیین سرنوشت خود به دست خودشان هستند.

رسانه‌های ترکیه روز شنبه از استعفای اعضای کابینه اردن به جز 'معروف البخیت' نخست وزیر این کشور خبر دادند. پیش از این و در همین راستا هزاران اردنی روز گذشته با برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف این کشور خواستار برکناری دولت شده بودند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet