آغاز هفته وحدت
1390/04/12 12:40:51
سرویس اقتصادی
جعفری با اعلام این که ایران به واردات برنج نیاز دارد:

برنج ایرانی محصولی کمیاب در سفره‌های مردم

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که تولیدکنندگان برنج در کشور نمی‌توانند نیاز مردم به برنج را تأمین کنند، گفت: وارت بازرگانی باید بر اساس نیاز داخلی برنج وارد کشور کند و نباید با واردات بی‌رویه این محصول، تولیدگان آن در کشور را نابود کند.
برنج ایرانی محصولی کمیاب در سفره‌های مردم سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که تولیدکنندگان برنج در کشور نمی‌توانند نیاز مردم به برنج را تأمین کنند، گفت: وارت بازرگانی باید بر اساس نیاز داخلی برنج وارد کشور کند و نباید با واردات بی‌رویه این محصول، تولیدگان آن در کشور را نابود کند. https://cdn.icana.ir/d/019/6958.jpg برنج,ایرانی,محصولی,کمیاب,در,سفره‌های,مردم Icana

"عیسی جعفری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) تصریح کرد: با توجه به شرایط تولیدکنندگان برنج در کشور،‌ هم‌اکنون برنج تولید شده در کشور پاسخ‌گوی نیاز مردم نیست.

 

70 درصد از مردم برنج خارجی مصرف می‌کنند

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که به طور میانگین از هر 10 خانوار در کشور، هفت خانوار از برنج خارجی استفاده می‌کنند، افزود: این موضوع نشانگر این است که برنج تولید شده در کشور نمی‌تواند نیاز مردم را برطرف کند.

 

حجم برنج موجود در انبار نشانگر نیاز به واردات است

وی ادامه داد: با توجه به این که مصرف برنج در ایران زیاد است، حجم برنج موجود در انبارهای کشور پاسخ‌گوی نیاز تمام مردم نیست و وزارت بازرگانی باید برای تأمین نیاز داخلی برنج وارد کشور کند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، ‌آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که واردات یکی از راه‌های مناسب برای برطرف کردن نیاز داخل به برنج است، اظهار کرد: وزارت بازرگانی باید بر اساس نیاز داخلی برنج وارد کشور کند و نباید با واردات بی‌رویه برنج، تولیدکنندگان این محصول در کشور را نابود کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet