آغاز هفته وحدت
1390/04/13 11:37:10
سرویس سیاسی
نماینده پارلمان عراق:

ادامه حضور نیروهای آمریکایی در عراق مشکل‌ساز است

نماینده ائتلاف "دولت قانون" در پارلمان عراق گفت که ادامه حضور نیروهای آمریکایی بعد از سال ۱۰۱۱ میلادی در این کشور، رویکردی منفی بوده و مشکل‌ساز خواهد شد.
ادامه حضور نیروهای آمریکایی در عراق مشکل‌ساز است نماینده ائتلاف "دولت قانون" در پارلمان عراق گفت که ادامه حضور نیروهای آمریکایی بعد از سال 1011 میلادی در این کشور، رویکردی منفی بوده و مشکل‌ساز خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/7848.jpg ادامه,حضور,نیروهای,آمریکایی,در,عراق,مشکل‌ساز,است Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از خبرگزاری اصوات العراق، "عبود عیسوی" یکی از اعضای کمیسیون قبایل در پارلمان عراق  با اعلام این‌که مردم عراق تمایلی به ادامه حضور نیروهای آمریکایی در کشورشان ندارند، گفت که باقی ماندن این نیروها بعد از سال 2011 میلادی پیامدهایی منفی برای عراق به دنبال خواهد داشت.
عیسوی همچنین گفت که نیروهای نظامی عراق، توانایی و کارآمدی خود را در حفاظت از شهرها و وضعیت امنیت داخلی اثبات کرده‌اند.
وی تاکید کرد:"در مجموع تمامی قبایل عراق خواستار خروج کامل نیروهای آمریکایی از کشور هستند."
"شیخ ریاض شعبان" از مقام‌های ارشد قبیله‌ای عراق نیز تاکید کرد که هیچ کدام از قبایل به شبه‌نظامیان مسلح یا نیروهای خارجی اجازه ادامه دخالت در امور داخلی عراق بعد از خروج نظامیان آمریکایی را نمی‌دهند.
براساس توافقنامه امنیتی بغداد - واشنگتن، تمامی نظامیان آمریکایی می بایست تا پایان سال جاری میلادی، خاک عراق را ترک کنند.
با این حال هنوز تصمیم گیری نهایی در میان مقامات عراقی درباره تمدید یا عدم تمدید حضور نظامیان آمریکایی در این کشور وجود ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet