هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قره‌خانی‌الوستانی:

فاز اول نیروگاه هزار مگاواتی علی‌آباد کتول فردا به‌بهره‌برداری می‌رسد

سرویس استان ها
نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی از به بهره‌برداری رسیدن فاز اول نیروگاه سیکل ترکیبی هزار مگاواتی این شهرستان علی‌آباد کتول خبر داد.
یکشنبه 2 مرداد 1390 ساعت 15:20
فاز اول نیروگاه هزار مگاواتی علی‌آباد کتول فردا به‌بهره‌برداری می‌رسد نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی از به بهره‌برداری رسیدن فاز اول نیروگاه سیکل ترکیبی هزار مگاواتی این شهرستان علی‌آباد کتول خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/4596.jpg فاز,اول,نیروگاه,هزار,مگاواتی,علی‌آباد,کتول,فردا,به‌بهره‌برداری,می‌رسد Icana

"اسدالله قره‌خانی‌الوستانی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان این که نیروگاه سیکل ترکیبی هزار مگاواتی شهرستان علی‌آباد کتول فردا دوشنبه - 3 مرداد ماه - به‌بهره‌برداری می‌رسد، افزود: اعتبار اختصاص یافته به این پروژه افزون‌بر پانصد میلیارد تومان بوده که از سوی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تامین شده است.

وی با بیان این که نیروگاه سیکل ترکیبی علی‌آباد کتول در فاز نخست با شش واحد گازی هر یک به ظرفیت 162 مگاوات در مجموع به میزان هزار مگاوات ساخت شده است، تصریح کرد: این نیروگاه از نظر زیست‌ محیطی و میزان مصرف سوخت بسیار پیشرفته و به‌صرفه است.

این نماینده در ادامه یادآور شد: توربین‌های به‌کاررفته در واحدهای گازی نیروگاه شهرستان علی‌آباد کتول از نوع V94.2 ، ساخت شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران (مپنا) است.

قره‌خانی با بیان این که قسمتی از برق تولیدی این نیروگاه برای بخش صنعتی و خانگی منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزود: بخش دیگر از برق تولیدی این نیروگاه به استان‌های دیگر و همچنین به کشور ترکمنستان صادر می‌شود.

وی با بیان این که بهره‌برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان علی‌آباد کتول فواید فراوانی را برای منطقه به همراه دارد، یاد‌آور شد: از زمان ساخت تا بهره‌برداری از این طرح 400 هزار نفر-روز نیروی انسانی به‌کار گرفته شده و بعد از بهره‌برداری نیز بین 120 تا 150 موقعیت شغلی مستقیم و 400 موقعیت شغلی غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با بیان این که ساخت فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان علی‌آباد کتول فردا آغاز می‌شود، تاکید کرد: مسئولان هرچه سریع‌تر برای اجرای فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی اقدام کنند.

نیروگاه سیکل ترکیبی هزار مگاواتی در 5/6 کیلومتری شهر علی آباد کتول در زمینی به مساحت 68 هکتار واقع شده است.

شهرستان علی آباد کتول با ۱۱۶۳ کیلومتر مربع وسعت و جمعیتی  افزون‌بر ۱۲۳ هزار نفر در مرکز استان گلستان واقع است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000