هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شاهرخ رامین:

آبگیری سد «نمرود» فیروزکوه موجب توسعه منطقه می‌شود

سرویس استان ها
نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس، با بیان این که هم‌اکنون طرح سد نمرود در 18 کیلومتری شهرستان فیروزکوه حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: آبگیری این سد موجب توسعه و پیشرفت منطقه می‌شود.
چهارشنبه 5 مرداد 1390 ساعت 15:36
آبگیری سد «نمرود» فیروزکوه موجب توسعه منطقه می‌شود نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس، با بیان این که هم‌اکنون طرح سد نمرود در 18 کیلومتری شهرستان فیروزکوه حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: آبگیری این سد موجب توسعه و پیشرفت منطقه می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/3374.jpg آبگیری,سد,«نمرود»,فیروزکوه,موجب,توسعه,منطقه,می‌شود Icana

"شاهرخ رامین" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)  با بیان این که ساخت طرح نمرود شهرستان فیروزکوه در سال 84 آغاز شد، افزود: هم‌اکنون این طرح حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که اعتبار اختصاص یافته به طرح سد نمرود افزون‌بر 44 میلیارد تومان بوده است، گفت: این طرح به‌علت ساخت جاده‌های جدید اطراف سد، تغییر مکان لوله‌های گاز و... به حدود یکصد میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز دارد.

رامین با بیان این که با آبگیری سد نمرود روستای سله‌ بن به زیر آب می‌رود، تصریح کرد: هم‌اکنون برای استهلاک اراضی مردم این روستا 15 میلیارد تومان پرداخت شده و حدود 30 میلیارد تومان دیگر مانده است.

وی با بیان این که کار کارشناسی برای انتخاب زمین روستا سله بن انجام شده است، یاد‌آور شد: این روستا در مکان جغرافیایی بسیار مناسب و با در نظر گرفتن تمام استاندارد‌ها ساخته می‌شود.

رامین، هدف از اجرای  سد نمرود را تنظیم سالانه 120 میلیون مترمکعب آب برای تأمین نیازهای کشاورزی دشت‌های گرمسار و ایوانکی و همچنین آب شرب و صنعتی این شهرستان و توابع آن خواند و یادآور شد: کل آب قابل تنظیم این سد حدود 120 میلیون مترمکعب بوده که از این مقدار 90 میلیون مترمکعب برای مصارف کشاورزی و 30 میلیون مترمکعب به‌عنوان آب شرب و صنعتی در نظر گرفته شده است.

این نماینده مردم در مجلس، با بیان این که طرح سد نمرود یکی از طرح‌های مهم، زیربنایی و ملی شهرستان فیروزکوه است، بیان کرد: آبگیری این سد موجب توسعه و پیشرفت منطقه می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تأکید کرد: مسئولان باید برای تسریع در اجرای طرح سد نمرود اعتبار‌های لازم را اختصاص بدهند.

سد مخزنی نمرود در ارتفاع 2020 متری از سطح دریا و در منطقه‌ای سردسیر و با پیشرفت 65 درصدی در حال اجرا است، شهرستان فیروزکوه که در فاصله 18 کیلومتری این طرح واقع شده، بزرگ‎ترین و نزدیک‌ترین شهر به سد نمرود است، سد نمرود از نوع خاکی با هسته رسی و ارتفاع 83 متر از کف رودخانه، طول تاج برابر با 680 متر داشته و سرریز آن از نوع اوجی آزاد با ظرفیت 800 میلیون مترمکعب در حال ساخت است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000