هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اسماعیلی از بهره‌برداری طرح سد عمارت تا سه سال آینده خبر داد:

کلید قفل‌های اقتصادی شهرستان گرمی در دستان طرح سد عمارت

سرویس استان ها
نماینده مردم گرمی و دشت مغان در مجلس٬ با بیان این که براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده طرح سد عمارت تا سه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد٬ گفت: بهره‌برداری از این سد موجب آبیاری حدود 38 هزار هکتار از اراضی شهرستان گرمی و جلوگیری از خروج منابع آبی کشور می‌شود.
یکشنبه 13 شهریور 1390 ساعت 13:30
کلید قفل‌های اقتصادی شهرستان گرمی در دستان طرح سد عمارت نماینده مردم گرمی و دشت مغان در مجلس٬ با بیان این که براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده طرح سد عمارت تا سه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد٬ گفت: بهره‌برداری از این سد موجب آبیاری حدود 38 هزار هکتار از اراضی شهرستان گرمی و جلوگیری از خروج منابع آبی کشور می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/3373.jpg کلید,قفل‌های,اقتصادی,شهرستان,گرمی,در,دستان,طرح,سد,عمارت Icana

"ولی اسماعیلی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با بیان این که طرح سد عمارت یکی از مهم‌ترین طرح‌های استان اردبیل به‌شمار می‌آید٬ افزود: عملیات این طرح از پنج سال پیش آغاز شده است.

نماینده مردم گرمی و دشت مغان در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان این که سال گذشته عملیات راه‌ دسترسی و تونل سد عمارت به اتمام رسید٬ گفت: حدود یک ماه پیش بخش اصلی بدنه سد آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.

وی با بیان این که ظرفیت ذخیره‌سازی سد عمارت حدود یکصد میلیون متر مکعب است٬ یاد‌آور شد: آب ذخیره شده این سد برای مصارف کشاورزی و شرب استفاده می‌شود.

اسماعیلی با بیان این که اعتبار اختصاص یافته برای طرح سد عمارت حدود 500 میلیارد تومان است٬ بیان کرد: بهره‌برداری از این سد موجب توسعه و تحول اقتصادی در منطقه خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس٬ با بیان این که سد عمارت شهرستان گرمی بر روی رودخانه دره‌رود ساخته شده است٬ افزود: آب این سد٬ حدود 38 هزار هکتار از اراضی شهرستان گرمی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی با تأکید بر این که با آبگیری سد عمارت، روستای عمارت به زیر آب خواهد رفت، یاد‌آور شد: مسئولان منطقه باید برای خرید اراضی این روستا و انتقال آن به مکانی دیگر برنامه‌ریزی کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس٬ با بیان این که رودخانه دره‌رود جزء رودخانه‌های مرزی به‌شمار می‌آید٬ تأکید کرد: براساس سخنان مقام معظم رهبری٬ هم‌اکنون مسئولان وزارت نیرو همه تمرکز خود را برای ساخت سدها مرزی  و جلوگیری از خروج منابع آبی گذاشته‌اند.

طرح سد عمارت در فاصله 150 کیلومتری شهرستان اردبیل و یکصد کیلومتری شهرستان مشگین‌شهر بر روی رودخانه دره رود ساخته می‌شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000