هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تاکید عضو کمیسیون بهداشت و درمان بر استفاده بیشتر از داروهای گیاهی

چای سیاه باعث جلوگیری از رشد سرطان می‌شود

سرویس اجتماعی
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان به مناسبت روز داروسازی بر استفاده از داروهای گیاهی تاکید کرد و گفت: نوشیدن یک فنجان چای سیاه در روز موجب کوچک شدن واز بین رفتن سلول های سرطانی می شود و می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند.
شنبه 5 شهریور 1390 ساعت 15:13
چای سیاه باعث جلوگیری از رشد سرطان می‌شود سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان به مناسبت روز داروسازی بر استفاده از داروهای گیاهی تاکید کرد و گفت: نوشیدن یک فنجان چای سیاه در روز موجب کوچک شدن واز بین رفتن سلول های سرطانی می شود و می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند. http://cdn.icana.ir/d/019/3819.jpg چای,سیاه,باعث,جلوگیری,از,رشد,سرطان,می‌شود Icana

"حسن تامینی لیچایی" در گفت وگو با خانه ملت (www.icana.ir) چای سیاه را عامل جلوگیری از رشد سرطان دانست و اظهار داشت: مدتهاست که تصور می شود چای باعث پائین آمدن خطر بروز سرطان معده، کولون (بخشی از رودۀ بزرگ)، و سرطان پستان می شود؛ البته چنین ارتباطی هنوز ثابت نشده اما امروز مطالعات آزمایشگاهی مشخص کرده که چای سیاه می تواند باعث جلوگیری از رشد سرطان شود.

وی افزود:  محققان دانشگاه روتگرز نشان دادند که ترکیبی بنامTF-2 در چای سیاه باعث می شود سلولهای سرطان کولورکتوم (قسمتی از روده) دست به “خودکشی” بزنند ضمن اینکه این ترکیب تأثیری روی سلولهای سالم ندارد.

نماینده مردم رشت عنوان کرد: چای سیاه که پراستفاده ترین چای در دنیای غرب است، در واقع همان چای سبز است که برگهایش را بیشتر خشک می کنند، و این کار باعث می شود طعم و رنگ آن تغییر کند. از آنجائی که چای سیاه را به میزان بیشتری تخمیر و اکسیده می کنند، برگ آن هم تیره می شود و آن عطر معروف خود را می گیرد. به محض اینکه طعم و عطر چای به میزان لازم ارتقاء پیدا کرد، فرایند اکسیداسیون را متوقف می کنند. پس از آن برگها را در اندازه های مختلف خرد میک نند و دسته بندی هم طبق اندازۀ آنها صورت میگ یرد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان چای سبز یا سیاه را مملو از آنتی اکسیدان ها دانست و گفت: چای می تواند با مولکول های مضری که در بدن جمع می شوند، مبارزه نند و آنها را از بین ببرد.

وی ادامه داد:  نوشیدن دو فنجان چای به اندازه مصرف پنج وعده سبزیجات و یا دو عدد سیب، آنتی اکسیدان در بدن آزاد می کند و به پیشگیری از ابتلا به سرطان نیز کمک کند.

تامینی در باره مطالعات به عمل امده در این باره افزود: در مطالعه اول محققان آمریکایی مولفه ‘تی فلاوین –۲‘ (theaflavin-2)  را که تنها در چای سیاه یافت می شود و مولفه ‘اولونگ’ (oolong) را درچای چینی مورد تجزیه و تحلیل قراردادند؛ در مطالعه دوم محققان هندی تاثیر پلی فنول ها را در چای سیاه و سبز در ابتلا به سرطان سینه در موش های مونث بررسی کردند؛  در این مطالعه دیده شد که هر دو چای به اندازه قابل توجهی شمار تومورهای سینه را به ترتیب ۷۷درصد و ۹۲درصد کاهش می دهند و رشد این تومورها را نیز کم می کنند.

تامینی نتایج این دو مطالعه را چنین بیان کرد: مولفه های موجود در چای سیاه می توانند به کوچک شدن و کشتن سلول های سرطانی کمک کند و یا منجر به کاهش شمار تومورها شوند.

وی در پایان این یافته ها بر لزوم انجام مطالعات بالینی مؤثر دانست و گفت: برای ارزیابی تاثیر چای سبز و مولفه های آن در خطر ابتلا به سرطان در انسان ها تاکید می کنم که البته برای مشخص شدن کاربردهای بالینی مولفه های چای سیاه به مطالعات جدیدی نیاز است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000