هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عبدالحسین ناصری:

دولت از ورود کالاهای قاچاق از مرز بانه در غرب کشور جلوگیری کند

سرویس اقتصادی
نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس٬ با بیان این که هم‌اکنون شهرستان بانه در استان کردستان به یکی از مهم‌ترین مبادی ورود قاچاق کشور تبدیل شده است٬ گفت: دولت باید با برنامه‌ریزی مناسب معضل قاچاق را به‌طور اساسی حل کند.
چهارشنبه 30 شهریور 1390 ساعت 12:15
دولت از ورود کالاهای قاچاق از مرز بانه در غرب کشور جلوگیری کند نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس٬ با بیان این که هم‌اکنون شهرستان بانه در استان کردستان به یکی از مهم‌ترین مبادی ورود قاچاق کشور تبدیل شده است٬ گفت: دولت باید با برنامه‌ریزی مناسب معضل قاچاق را به‌طور اساسی حل کند. http://cdn.icana.ir/d/019/1936.jpg دولت,از,ورود,کالاهای,قاچاق,از,مرز,بانه,در,غرب,کشور,جلوگیری,کند Icana

"عبدالحسین ناصری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت www.icana.ir با تأکید بر این که هم‌اکنون یکی از مهم‌ترین مبادی ورود قاچاق به کشور٬ مناطق مرزی شهرستان بانه به‌شمار می‌آید٬ افزود: متأسفانه سالانه هزاران میلیارد تومان ارز به‌علت قاچاق کالا از کشور خارج می‌شود.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان این که هم‌اکنون شهرستان بانه به بورس کالاهای قاچاق به‌ویژه کالاهای صوتی و تصویری تبدیل شده است٬ گفت: متأسفانه کالاهای متفرقه و غیراستاندارد به‌وسیله قاچاق از طریق مرز بانه وارد و به تمام نقاط کشور صادر می‌شود.

وی با بیان این که یکی از مهم‌ترین علت‌های ورود قاچاق از مرز بانه نبود مدیریت و عدم کنترل از سوی دولت و مسئولان استانی است٬ یاد‌آور شد: اگر امروز در مناطق مرزی به‌ویژه در غرب کشور، قاچاق کالا به‌صورت گسترده وجود دارد به‌علت، عملکرد ضعیف دستگاه‌های متولی است.

این نماینده مردم در مجلس٬ با تأکید بر این که پیدایش و رشد قاچاق علت‌های زیادی دارد٬ گفت: یکی از مهم‌ترین علت‌های رشد معضل قاچاق٬ افزایش روزافزون بیکاری است.

وی با بیان این که افزایش قاچاق از طریق مرزهای شهرستان بانه موجب آسیب دیدن اقتصاد کشور می‌شود٬ افزود: در کل واردات بی‌رویه و معضل قاچاق٬ کاهش قیمت کالا در بازار و به تبع آن کاهش درآمد و ورشکستگی تولیدکنندگان را به دنبال دارد.

ناصری درباره راه حل نابودی معضل قاچاق٬ توضیح داد: بازارچه‌های مرزی، خلأ موجود در محدوده مرزها را جبران و از خالی شدن حاشیه مرزها جلوگیری می‌کند که این امر خود می‌تواند در بالا بردن ضریب امنیت مرزها و جلوگیری از قاچاق، بسیار مؤثر باشد.

وی ادامه داد: با وجود بازارچه‌های مرزی و در نتیجه مبادله‌های مرزی و صدور محصول‌های تولیدی از طریق این بازارچه‌ها، نه تنها مشکلات معیشتی مرزنشینان حل می‌شود بلکه سرمایه‌ای نیز برای ورود به عرصه‌های بزرگ اقتصادی به دست می‌آید.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس٬ با بیان این که در صورت عدم جلوگیری از معضل قاچاق در شهرستان بانه٬ اقتصاد کشور به خطر می‌افتد٬ تأکید کرد: دولت باید با جلوگیری و مسدود کردن مبادی قاچاق عرصه را برای قاچاقچیان تنگ کند.

"عبدالحسین ناصری" نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس به وزیر کشور درباره جلوگیری از قاچاق کالا در مناطق مرزی به‌‌ویژه در شهرستان بانه تذکر داد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000