هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دلق‌پوش:فرارهای مالیاتی دست‌کمی از اختلاس ندارند

مسئولان در سایه رسیدگی به اختلاس‌ از فرارهای مالیاتی غافل نشوند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر این که درآمدهای مالیاتی دست‌کمی از درآمدهای نفتی ندارد، گفت: فرارهای مالیاتی، رانت‌خواری‌ها، سوءاستفاده‌ها و تبانی‌هایی که در نظام مالیاتی انجام می‌شود به اندازه‌ اختلاس‌هایی که انجام می‌شود گسترده است و مسئولان اجرایی باید با جدیت با این موضوع‌ها برخورد کنند.
چهارشنبه 13 مهر 1390 ساعت 10:40
مسئولان در سایه رسیدگی به اختلاس‌ از فرارهای مالیاتی غافل نشوند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر این که درآمدهای مالیاتی دست‌کمی از درآمدهای نفتی ندارد، گفت: فرارهای مالیاتی، رانت‌خواری‌ها، سوءاستفاده‌ها و تبانی‌هایی که در نظام مالیاتی انجام می‌شود به اندازه‌ اختلاس‌هایی که انجام می‌شود گسترده است و مسئولان اجرایی باید با جدیت با این موضوع‌ها برخورد کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/10028.jpg مسئولان,در,سایه,رسیدگی,به,اختلاس‌,از,فرارهای,مالیاتی,غافل,نشوند Icana

فرهاد دلق‌پوش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان این که اقتصاد ایران همواره تابعی از درآمدهای نفتی بوده است، تصریح کرد: با توجه به بحران‌های اقتصادی کشورهای مختلف دنیا کاهش بهای نفت امری طبیعی است و این موضوع به‌طور حتم تأثیر منفی بر اقتصاد ایران می‌گذارد.

 

کاهش بهای نفت تهدیدی برای صندوق توسعه ملی

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان این که کاهش بهای نفت تهدیدی برای منابع صندوق توسعه ملی و حساب ذخیره ارزی به شمار می‌رود، افزود: کاهش بهای نفت تحقق پیش‌بینی درآمدهای نفتی در بودجه امسال را نیز با مشکل روبه‌رو می‌کند.

هم‌اکنون نمی‌توان قیمت نفت در بازارهای جهانی را پیش‌بینی کرد و وزیر نفت ایران باید با تدابیر ویژه از بروز بحران گسترده اقتصادی در ایران جلوگیری کند

وی با بیان این که مسئولان اقتصادی کشور باید منتظر بحران‌های اقتصادی بدتری باشند، تأکید کرد: هم‌اکنون نمی‌توان قیمت نفت در بازارهای جهانی را پیش‌بینی کرد و وزیر نفت ایران باید با تدابیر ویژه از بروز بحران گسترده اقتصادی در ایران جلوگیری کند.

دلق‌پوش با بیان این که ریاست نشست‌های سازمان کشورهای صادرکننده نفت (opec) بر عهده وزیر نفت ایران است، گفت: وزیر نفت می‌تواند با اتخاذ سیاست‌های کف و سقف تولید نفت در این سازمان بهای جهانی نفت را کنترل و از بروز بحران گسترده اقتصادی جلوگیری کند.

درآمدهای مالیاتی ایران تناسبی با هزینه‌های آن ندارد و این موضوع ضعف اساسی نظام مالیاتی کشور به شمار می‌رود

این نماینده مردم در مجلس هشتم با بیان این که نظام مالیاتی ایران با ضعف‌های فراوانی روبه‌رو است، تصریح کرد: درآمدهای مالیاتی ایران تناسبی با هزینه‌های آن ندارد و این موضوع ضعف اساسی نظام مالیاتی کشور به شمار می‌رود.

وی با بیان این که فعالیت مسئولان نظام مالیاتی برای دریافت مالیات از کارمندان دولتی مناسب است، تأکید کرد: متأسفانه ضعف ساختاری نظام مالیاتی کشور موجب افزایش فرارهای مالیاتی شده است و کشانی که باید مالیات‌های کلانی را پرداخت کنند به راحتی از دست قانون فرار می‌کنند.

دلق‌پوش با تأکید بر این که درآمدهای مالیاتی ایران دست‌کمی از درآمدهای نفتی ندارد، افزود: فرارهای مالیاتی، رانت‌خواری‌ها، سوءاستفاهده‌ها و تبانی‌هایی که در نظام مالیاتی انجام می‌شود به اندازه‌ اختلاس‌هایی که انجام می‌شود، گسترده است و مسئولان اجرایی باید با جدیت با این موضوع‌ها برخورد کنند و پی‌گیری‌های خود را معطوف به موارد اختلاس نکنند.

نمایندگان مردم در مجلس آمادگی بررسی لایحه اصلاح نظام مالیاتی را دارد و دولت باید هرچه سریع‌تر این لایحه را به مجلس ارائه دهد

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با بیان این که اصلاح نظام مالیاتی یکی از هفت گام طرح تحول اقتصادی است، تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس آمادگی بررسی لایحه اصلاح نظام مالیاتی را دارد و دولت باید هر چه سریع‌تر این لایحه را به مجلس ارائه دهد.

 

ظرفیت 75 هزار میلیارد تومانی درآمد مالیاتی

به گفته رئیس دیوان محاسبات کشور، آنچه در مجلس به عنوان بودجه سالانه کشور پیش‌بینی و تصویب می‌شود، درآمدهای نفت و مالیات است؛ هم‌اکنون در حوزه مالیات کشور، ظرفیت اخذ و دریافت سالانه ۷۵ هزار میلیارد تومان مالیات وجود دارد، این در حالی است که دولت تنها توانسته است ۳۲ هزار میلیارد تومان آن را اخذ کند که این خود از بی‌انضباطی مالی کشور نشان دارد.

همچنین بهای نفت در قراردادهای روز دوشنبه - 11 مهر - دو درصد کاهش یافت و به سطح 77 دلار و 61 سنت رسید که نزدیک به پایین‌ترین مقدار آن از 28 سپتامبر 2010 میلادی تاکنون است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000