روز مجلس
1390/07/19 15:27:17
سرویس بین الملل
الهیان با اشاره به همکاری ایران و عراق برای مقابله با گروهک تروریستی پژاک؛

با همکاری امنیتی کشورهای منطقه،حمایت آمریکا از فعالیت تروریست‌ها به انزوا می رود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه گروهک تروریستی پژاک دست‌پروده آمریکا است، گفت: آمریکا از همکاری امنیتی کشورهای منطقه علیه گروهک‌های تروریستی نگران است چرا که در اینصورت حمایتهای این کشور از فعالیت تروریست‌ها در منطقه خاورمیانه راه به جائی نخواهد برد.
با همکاری امنیتی کشورهای منطقه،حمایت آمریکا از فعالیت تروریست‌ها به انزوا می رود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه گروهک تروریستی پژاک دست‌پروده آمریکا است، گفت: آمریکا از همکاری امنیتی کشورهای منطقه علیه گروهک‌های تروریستی نگران است چرا که در اینصورت حمایتهای این کشور از فعالیت تروریست‌ها در منطقه خاورمیانه راه به جائی نخواهد برد. https://cdn.icana.ir/d/019/10754.jpg با,همکاری,امنیتی,کشورهای,منطقه،حمایت,آمریکا,از,فعالیت,تروریست‌ها,به,انزوا,می,رود Icana

"زهره الهیان" در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، گروهک تروریستی پژاک را دست‌پروده آمریکا خواند و گفت: ناراحتی وزارت خارجه این کشور از همکاری ایران و عراق برای مبارزه با گروهک تروریستی یادشده نشانه حمایت واشنگتن از فعالیت تروریست‌ها در منطقه خاورمیانه و دیگر اقصی نقاط جهان است.
نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی شعار مبارزه با تروریسم غربی‌ها را دروغی آشکار اعلام و تصریح کرد: ‌ آمریکا با سردادن شعار دفاع از حقوق بشر و مقابله با اقدامات تروریستی فقط به دنبال کسب محبوبیت نزد افکار عمومی دنیا است به عبارت دیگر می‌خواهد از این شعار‌ها استفاده ابزاری کند.
وی با اشاره به تحولات منطقه و شمال آفریقا، افزود: آمریکا در پوشش مبارزه با تروریسم می‌خواهد به حضور خود در خاورمیانه مشروعیت ببخشد، به همین علت از همکاری‌های امنیتی کشورهای منطقه همچون ایران و عراق نگران است چون چنین حرکت‌هایی فلسفه حضور نظامیان آمریکایی در خلیج فارس را زیر سوال می‌برد.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با استناد به صحبت‌های هیلاری کلینتون وزیر امورخارجه آمریکا، ‌ اظهار کرد: ‌ واشنگتن روزی با حمایت از القاعده زمینه پاگیری آن را در افغانستان مساعد کرد، بعد از حادثه ۱۱ سپتامبر به بهانه مبارزه با همین گروهک تروریستی به آن کشور لشکر کشید و اکنون با سران طالبان دور میز مذاکره می‌نشینند.
وی ادامه داد: ‌ غرب برای این داعیه مبارزه با تروریسم دارد که به منافع و اهداف اقتصادی و سیاسی خود در خاورمیانه جامه عمل بپوشاند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: جمهوری اسلامی ضمن همکاری با دولت عراق برای مبارزه با پژاک، با این گروهک تروریستی برخورد محکم و قاطع می‌کند تا به فعالیت آن در غرب کشور پایان دهد.
نوری المالکی نخست وزیر عراق امروز- سه شنبه ۱۹ مهرماه- اعلام کرد: عراق و ایران سرانجام یک کمیسیون مشترک علیه پژاک ایجاد کردند تا مانع از فعالیت‌های تروریستی این گروه در خاک عراق علیه ایران شوند. حضور سازمان‌های تروریستی و غیرقانونی در خاک عراق قابل قبول نیست و ما به عنوان دولت عراق اجازه نمی‌دهیم این‌ها تهدیدی علیه همسایگان ما شوند.
از سویی، حکومت اقلیم کردستان عراق نیز اعلام کرد در این زمینه با ایران و عراق موافق است.
هماهنگی ایران و عراق برای مقابله با تروریست‌ها به ویژه گروهک تروریستی پژاک، با واکنش مقامات آمریکایی مواجه شد و وزارت خارجه آمریکا این حرکت را حمایت عراق از ایران و تهدیدی برای منطقه عنوان کرد. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet