هدر اصلی
1390/07/20 08:27:00
سرویس فرهنگی
سیدرمضان شجاعی‌کیاسری:

یارانه برق و آب و گاز در بسته حمایتی حوزه فرهنگ لحاظ شود

نایب رییس کمیسیون فرهنگی با تاکید بر ضرورت حمایت از اهالی فرهنگ٬ خواستار تعریف هر چه سریعتر بسته حمایتی حوزه فرهنگ و لحاظ کردن یارانه برق و آب و گاز در آن شد.
یارانه برق و آب و گاز در بسته حمایتی حوزه فرهنگ لحاظ شود نایب رییس کمیسیون فرهنگی با تاکید بر ضرورت حمایت از اهالی فرهنگ٬ خواستار تعریف هر چه سریعتر بسته حمایتی حوزه فرهنگ و لحاظ کردن یارانه برق و آب و گاز در آن شد. https://cdn.icana.ir/d/019/1462.jpg یارانه,برق,و,آب,و,گاز,در,بسته,حمایتی,حوزه,فرهنگ,لحاظ,شود Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی خبرگزاری خانه ملت گفت: پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بسته‌های حمایتی به صورت مطلوب تعریف نشد و این مشکل در تمام حوزه‌ها از جمله صنعت٬ کشاورزی و حمل و نقل وجود دارد و در بخش فرهنگی نیز لازم و ضروری است.

نماینده مردم ساری در مجلس با اشاره به اینکه سینماداران پس از اجرای قانون دچار مشکل جدی شده‌اند٬‌ افزود: باید به صورت جدی به این مساله فکر شود تا این اقشار از نگرانی پیش‌آمده٬ رها شوند.

وی یکی از نکات قابل طرح در بحث بسته حمایتی را اختصاص یارانه به برق و آب و گاز دستگاه‌های فرهنگی دانست و اضافه کرد: محاسبات معافیت‌های مالیاتی در حوزه فرهنگ تعریف خاص خود را دارد که از جمله آن می‌توان به بحث آب و برق اشاره کرد که از معافیت‌های مشخص و معینی برخوردار هستند.

کیاسری با بیان اینکه وظیفه تعریف بسته حمایتی حوزه فرهنگ در اختیار دولت و وزارت ارشاد است٬ اظهار کرد: اکنون گله اهالی فرهنگ مخصوصا از جانب سینماداران و چاپخانه‌داران این است که درآمدهای آنها کفاف هزینه تمام شده‌شان را نمی‌دهد و آینده این حوزه‌ها را در کشورمان با خطر مواجه می‌کند.

نایب دوم رییس کمیسیون فرهنگی تاکید کرد: اقتصاد هنر در کشور ما به سوددهی نمی‌رسد و بنابراین دست اندرکاران و مسوولین مربوطه به خصوص وزارت ارشاد باید هر چه زودتر توجه و حمایت‌های لازم را داشته باشند تا قبل از آنکه این قشر به منتهای راه خود برسند٬ کاری برای نجات آنها انجام شود.

وی درباره امکان حذف مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری از درآمدهای این صنف گفت: اگر این پیشنهاد در ارائه راهکار و تسهیلات مورد توجه قرار گیرد٬ مطلوب است و می‌تواند بخشی از راهکاری کاهش فشار در اثر اجرای قانون باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet