خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/07/19 15:31:19
سرویس سیاسی

رئیس پارلمان کوبا خواستار آزادی تبعه این کشور از آمریکا شد

رئیس پارلمان کوبا از مقام‌های آمریکایی خواست شهروند کوبایی را که به اتهام جاسوسی ۱۳ سال در زندان‌های این کشور بازداشت کرده است آزاد کنند.
رئیس پارلمان کوبا خواستار آزادی تبعه این کشور از آمریکا شد رئیس پارلمان کوبا از مقام‌های آمریکایی خواست شهروند کوبایی را که به اتهام جاسوسی 13 سال در زندان‌های این کشور بازداشت کرده است آزاد کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/8885.jpg رئیس,پارلمان,کوبا,خواستار,آزادی,تبعه,این,کشور,از,آمریکا,شد Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، "ریکاردو آلارکن" رئیس پارلمان کوبا روز گذشته (دوشنبه)  آزادی کامل "رنه گونزالس" پس از 13 سال از زندان های آمریکا و اجازه به وی برای خروج از این کشور را خواستار شد.

آلارکن که در سفر به مکزیک به سر می‌برد وضعیت جسمی و روحی گونزالس را به دلیل شکنجه‌های وارده علیه این شهروند کوبایی بسیار وخیم توصیف کرد.
گونزالس یکی از پنج شهروند دیگر کوبا است که در سال 1998 به دلیل جاسوسی علیه رهبران تبعید شده کوبا در امریکا در ایالت میامی این کشور بازداشت شدند.
وی جمعه گذشته به شرط آزادی مشروط از زندان آزاد شد اما به مدت سه سال و تا پایان مجازات 15 سال حبس اجازه سفر به خارج از آمریکا را ندارد.
مکان زندگی وی به دلایل امنیتی از زمان آزادی از زندان نامعلوم است.
رئیس پارلمان کوبا در سخنانی در این باره تاکید کرد با وجود رای دادگاه مبنی بر آزادی مشروط گونزالس اوباما می تواند اجازه خروج وی از آمریکا را صادر کند.
الارکن معتقد است خشونت و شکنجه های علیه گونزالس که دارای تابعیت آمریکایی نیز هست اعمال شده است.
گونزالز نخستین فرد از این گروه پنج نفره است که از زندان آزاد می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet