هدر اصلی
1390/07/20 09:22:12
سرویس سیاسی
کاتوزیان :

ائتلاف اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در آینده ممکن نیست

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس موضع خود را در رابطه با احتمال حضورش در لیست انتخاباتی اصلاح طلبان اعلام کرد.
ائتلاف اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در آینده ممکن نیست عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس موضع خود را در رابطه با احتمال حضورش در لیست انتخاباتی اصلاح طلبان اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/4943.jpg ائتلاف,اصولگرایان,و,اصلاح‌طلبان,در,آینده,ممکن,نیست Icana

"حمیدرضا کاتوزیان" در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت در پاسخ به اظهارات اخیر کواکبیان مبنی بر اینکه اشکالی برای حضور علی مطهری، عباس‌پور و کاتوزیان در لیست اصلاح‌طلبان نمی‌بیند،افزود: خاستگاه من و آقایان مطهری و عباسپور خاستگاه اصولگرایی است  چرا که نگاه و اعتقادات ما بر مبنای اصولگرایی قرار دارد البته ممکن است تفاوت سلیقه هایی بین اصواگراها وجود داشته باشد اما این به معنی دور و یا نزدیک شدن به اصلاح طلب­ها نیست.

نماینده تهران،‌ ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که بنده معتقدم باید در مورد موضوعات مختلف جامع نگر بود و نباید یک بعدی به موضوعات نگریست افزود: نباید در برخورد با موضوعات مختلف دو استاندارد را مد نظر قرار داد،‌ من فکر می­کنم به دلیل چنین طرز تفکری است که گاهی استنباط  می شود نظرات من با اعتقادات اصلاح طلبان شبیه است.  

وی، ادامه داد: افراد در استنباط خود آزاد هستند ولی نظرات بنده و آنچه من از آن دفاع و یا در مواردی انتقاد کرده ام بر مبنای نگاهی است که هر کس در این کشور باید نسبت به موضوعات داشته باشد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به مواضع خود در حوزه آزادی بیان، تاکید کرد: به عقیده من آزادی بیان،‌ مطبوعات و قلم یکی از موضوعات بسیار بسیار حساس و بحرانی برای هر جامعه ای است که یک نماینده مجلس باید پرچم دار این موضوع باشد، به عبارتی اگر آزادی قلم،‌ مطبوعات و اجتماعات را محدود کنیم نقض قانون اساسی کرده و اساسی ترین حقوق شهروندی را نادیده گرفته ایم.

وی با بیان این که من معتقدم یک اصولگرای واقعی باید نسبت به این موضوعات با حساسیت برخورد کند، بیان کرد: عده ای نسبت به این موضوعات حساس نبوده و نیستند، حالا ممکن است به دلیل ذکر این مطالب بعضی بگویند شما به اصلاح طلبان نزدیک هستید اما بنده این نگاه را ندارم و معتقدم اصلاح طلب هایی هم هستند و در گذشته هم بودند که خودشان نقض آزادی و حقوق شهروندی کردند.

کاتوزیان تاکید کرد: این خصوصیتی نیست که بتوانیم بگوییم اصولگراها و یا اصلاح طلبان نسبت به آن بی تفاوتند.

وی با اشاره به عقاید خود در مسئولیت پذیری حاکمیت تصریح کرد: من همواره روی مسئولیت پذیری و پاسخگو بودن حاکمیت و قوای مجریه، ‌مقننه و قضائیه تاکید کردم،‌ یکی از دلایلی که من همیشه منتقد دولت بوده ام پاسخگو نبودن دولت نسبت به اعمال و برخورد غیرمسئولانه با موضوعات بوده است.

نماینده تهران در مجلس هشتم، با بیان این­که من در بیان نقدهایم رعایت چیزی را نمی­کنم ادامه داد: اعتقاد دارم یک نماینده مجلس نباید با مصلحت اندیشی های بی مورد زمینه ای را فراهم کند که حقوقی در جایی ضایع شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان با رد این ادعا که انتقاد از دولت باعث تضعیف آن می شود،افزود: اتفاقا دولت با انتقاد نکردن است که تضعیف می شود به همین دلیل دولت اگر می خواهد دولتی قوی باشد باید قبل از هر چیز مسئولیت پذیر و پاسخگو باشد.

کاتوزیان در ادامه به موضوع شفافیت در رفتارهای حاکمیتی اشاره کرد و افزود: مردم باید بدانند تصمیمات چطور گرفته می شود، اگر دولت شفاف عمل می کرد اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی اتفاق نمی افتاد،‌ این عدم شفافیت ها و بی مسئولیتی ها و بی تعهدی ها نسبت به مسئولیت های قانونی که به عهده ما گذاشته شده منشا چنین اتفاقاتی است.

وی با بیان این که همه اصولگراها باید در بیان مواضع خود شفاف باشند ادامه داد: من به طور صریح اعتقادات و دیدگاه های شخصی ام را مطرح می کنم و معتقدم باید از حریم قانون اساسی حمایت کرده و نباید به بهانه  مصلحت اندیشی پنهان کاری کرد، حالا ممکن است یکی بگوید این حرف ها متعلق به اصلاح طلب هاست،‌ اگر این طور است باشد من اعتقاد شخصی خود را بیان می کنم و کاری به اصلاح طلب یا اصولگرا ندارم .

رئیس کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد:‌ ممکن است عده ای از اعتقادات بنده خوششان بیاید، عده ای هم علاقه ای به آن نداشته باشند حتی عده ای آن را روی بی بصیرتی من بگذارند ولی این ها نظر شخصی افراد است.

کاتوزیان درباره ائتلاف اصولگراها و اصلاح طلبان در آینده گفت: خیلی بعید می دانم که در انتخابات آینده ائتلافی بین اصلاح طلبان و اصولگریان صورت گیرد ولی در گذشته بین اصولگریان و اصلاح طلب های معتدل بحث ها و نشست هایی مطرح بود که به طور جدی پیگیری نشد به همین خاطر من چندان به آن امیدوار نیستم و بعید می دانم ائتلافی رخ دهد.

مصطفی کواکبیان عضو فراکسیون اصلاح‌طلبان مجلس در دومین سلسله جلسات "نقد واقع بینانه، عدالت سیاسی، انتخابات مجلس" گفته است: اشکالی برای حضور علی مطهری، عباس‌پور و کاتوزیان در لیست اصلاح‌طلبان نمی‌بیند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet