اربعین حسینی
1390/07/19 16:48:41
سرویس بین الملل
آقازاده دافساری:

کار‌شناسان آمریکایی مستقیماً عملیات‌های تروریستی عناصر پژاک را طراحی می‌کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکا در پیدایش گروهک‌های تروریستی نقش تأثیرگذار داشت، گفت: کار‌شناسان آمریکایی مستقیماً عملیات‌های تروریستی عناصر پژاک را طراحی می‌کنند.
کار‌شناسان آمریکایی مستقیماً عملیات‌های تروریستی عناصر پژاک را طراحی می‌کنند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکا در پیدایش گروهک‌های تروریستی نقش تأثیرگذار داشت، گفت: کار‌شناسان آمریکایی مستقیماً عملیات‌های تروریستی عناصر پژاک را طراحی می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/518.jpg کار‌شناسان,آمریکایی,مستقیماً,عملیات‌های,تروریستی,عناصر,پژاک,را,طراحی,می‌کنند Icana

"سیدعلی آقازاده دافساری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مواضع ضد تروریستی بغداد، گفت: دولتمردان عراق همواره ضد حضور گروهک‌های تروریستی همچون منافقین و پژاک در خاک این کشور بوده اند و در این خصوص رویکرد روشن و شفاف دارند اما آمریکا مخالف چنین موضعی است.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با یادآوری مخالفت دولت نوری مالکی با اقدامات ایذایی گروهک‌های تروریستی از داخل عراق علیه سایر کشور‌ها، تصریح کرد: واکنش واشنگتن به همکاری تهران و بغداد برای مقابله با گروهک تروریستی پژاک، ماهیت تروریست پروری آمریکا را نزد افکار عمومی جهان روشن کرد.
وی افزود: آمریکا، ‌ رژیم صهیونیستی، انگلیس و فرانسه نه تنها در پیدایش گروهک‌های تروریستی نظیر پژاک، پ‌ک‌ک و منافقین مؤثر بودند بلکه هم اکنون برای تأمین منافع سیاسی و اقتصادی خود در خاورمیانه، از آن گروهک‌ها حمایت و پشتیبانی می‌کنند که این امر از خوی استعماری و استکباری آن‌ها نشأت می‌گیرد.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، اظهار کرد: ‌ حمایت واشنگتن از گروهک تروریستی پژاک ریشه در ماهیت استکباری آن دارد و نشان می‌دهد که کار‌شناسان آمریکایی به طور مستقیم عملیات‌های ایذایی عناصر پژاک را طراحی می‌کنند و در جنایات صورت گرفته از سوی آن‌ها شریک هستند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: دستگاه دیپلماسی باید از کشورهای حامی تروریسم به مجامع حقوقی جهان شکایت کند و در کنار آن سطح همکاری‌های خود را با عراق افزایش دهد تا دو کشور با پاسخی قاطع بروز هرگونه احتمال اقدام تروریستی را در مرزهای مشترک از بین ببرند.
نوری المالکی نخست وزیر عراق امروز- سه شنبه ۱۹ مهرماه- اعلام کرد: عراق و ایران سرانجام یک کمیسیون مشترک علیه پژاک ایجاد کردند تا مانع از فعالیت‌های تروریستی این گروه در خاک عراق علیه ایران شوند. حضور سازمان‌های تروریستی و غیرقانونی در خاک عراق قابل قبول نیست و ما به عنوان دولت عراق اجازه نمی‌دهیم این‌ها تهدیدی علیه همسایگان ما شوند.
از سویی، حکومت اقلیم کردستان عراق نیز اعلام کرد در این زمینه با ایران و عراق موافق است.
هماهنگی ایران و عراق برای مقابله با تروریست‌ها به ویژه گروهک تروریستی پژاک، با واکنش مقامات آمریکایی مواجه شد و وزارت خارجه آمریکا این حرکت را حمایت عراق از ایران و تهدیدی برای منطقه عنوان کرد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet