هدر اصلی
1390/07/20 09:02:00
سرویس اجتماعی
نقوی حسینی با تقدیر از نیروی انتظامی:

نیروی انتظامی که نمی‌تواند برای هر فرد یک مأمور بگذارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تقدیر از نیروی انتظامی و بیان این‌که نیروی انتظامی نباید خارج از چارچوب وظایفش عمل کند ،گفت: نیروی انتظامی که نمی‌تواند برای هر فرد یک مامور بگذارد تا درهر گوشه کشور منازعه‌ای اتفاق افتاد به آن خاتمه دهد.
نیروی انتظامی که نمی‌تواند برای هر فرد یک مأمور بگذارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تقدیر از نیروی انتظامی و بیان این‌که نیروی انتظامی نباید خارج از چارچوب وظایفش عمل کند ،گفت: نیروی انتظامی که نمی‌تواند برای هر فرد یک مامور بگذارد تا درهر گوشه کشور منازعه‌ای اتفاق افتاد به آن خاتمه دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/11400.jpg نیروی,انتظامی,که,نمی‌تواند,برای,هر,فرد,یک,مأمور,بگذارد Icana

سیدحسین نقوی حسینی درگفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت در ارزیابی خود از عملکرد نیروی انتظامی با بیان اینکه در مجموع عملکرد نیروی انتظامی را مثبت ارزیابی می کنم،گفت: نیروی انتظامی توانسته ساختارهای اصلی امنیت کشور رابه خوبی طراحی و ساماندهی کند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نیروی انتظامی در حوزه‌هایی که مجاز به ورود است خوب درخشیده منتها بسیاری از انتظاراتی که از نیروی انتظامی وجود دارد در چارچوب وظایف نیروی انتظامی نمی‌گنجد و یا حداقل نیروی انتظامی مجوز قانونی برای اقدام در آن حوزه‌ها را ندارد و یا آن رویداد ها منشاء امنیتی و نظامی ندارند.

وی افزود: برای مثال بعضی‌ها انتظار دارند در اتفاقاتی که در منازعات جمعی یا فردی در جامعه رخ می‌دهد نیروی انتظامی خیلی سریع مداخله کند. نیروی انتظامی نمی‌تواند برای هر فرد یک مامور بگذارد ودرهر گوشه کشور حضور داشته باشد تا هر کجا منازعه‌ای رخ داد به آن خاتمه دهد.

نقوی حسینی با بیان اینکه مگر نیروی انتظامی چقدر نیرو و امکانات دارد ، گفت: از آن گذشته بیشتر جرایم منشاء اقتصادی و یا فرهنگی دارد مثلا برخورد با بدحجابی برعهده نیروی انتظامی نیست زیرا بدحجابی منشاء فرهنگی دارد.

وی با بیان اینکه صدا و سیما و رسانه‌های دیگر باید در مبارزه با بدحجابی نقش آفرینی کند، گفت: گاهی دیده شده نیروی انتظامی در برخورد با بدحجابی سلیقه‌ای برخورد‌ می‌کند، بنابراین این برخوردها به جای اینکه اثرات مثبت داشته باشد اثر منفی می‌گذارد.

نقوی با بیان‌که، نیروی انتظامی گاهی مداخله‌هایی در حوزه خصوصی افراد می‌کند که در اختیاراتش نیست وبدون مجوز دستگاه قضایی است، تاکید کرد: نیروی انتظامی حق ندارد بدون مجوز قوه قضاییه اقدامی انجام دهد، به‌ویژه وقتی پای حریم خصوصی افراد در میان است.

وی در انتقادی دیگر از عملکرد پلیس 110 گفت:110 یک زمانی بسیار آماده بود و در مدت زمان کوتاهی پس از تماس مردم با پلیس، در محل حاضر می‌شد اما الان اینگونه نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سامانه 110 نیازمند تقویت بازسازی است گفت: من به شخصه برای کمک گرفتن از پلیس با 110 تماس گرفتم اما یک ساعت منتظر رسیدن نیروی پلیس ماندم. نیروی انتظامی گاهی در پیگیری‌های خود کوتاهی می‌کند و مردم در این زمینه‌ها از پلیس گله دارند که امیدورایم رفع شود./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet