روز مجلس
1390/07/20 11:31:04
سرویس فرهنگی
رهبر:

حمایت از تولیدکنندگان فرهنگی نص صریح قانون نیست اما الزامیست

عضو کمیسیون فرهنگی با بیان این‌که حمایت از تولیدکنندگان به صراحت در قانون ذکر نشده است، خواستار حمایت از تولیدکنندگان فرهنگی پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها شد و آن‌را یکی از وظایف وزارت ارشاد دانست.
حمایت از تولیدکنندگان فرهنگی نص صریح قانون نیست اما الزامیست عضو کمیسیون فرهنگی با بیان این‌که حمایت از تولیدکنندگان به صراحت در قانون ذکر نشده است، خواستار حمایت از تولیدکنندگان فرهنگی پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها شد و آن‌را یکی از وظایف وزارت ارشاد دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/6631.jpg حمایت,از,تولیدکنندگان,فرهنگی,نص,صریح,قانون,نیست,اما,الزامیست Icana

فاطمه رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره ضرورت تعریف بسته‌های حمایتی حوزه فرهنگ گفت: در قانون هدفمندی یارانه‌ها مشخص شده که از کلیه تولیدکنندگان حمایت یارانه‌ای شود؛ اما این قشر به تفکیک مشخص نشدند و از سویی به صراحت نامی از دستگاه‌های فرهنگی برده نشده است.

نماینده مردم تهران٬ ری٬‌ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: در قانون به صورت صریح به تولید فرهنگی اشاره نشده است، اما حتما دستگاه‌های فرهنگی در فهرست بسته‌های حمایتی هستند و بر همین اساس باری بر دوش وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط  با تعریف بسته حمایتی  این حوزه قرار دارد.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از بخش فرهنگ اظهار کرد: اقتصاد فرهنگ اعم از سرمایه‌گذاری‌های کلان و یا افراد فعال در این حوزه٬ همواره در کشور ما با مشکل روبرو بوده است؛ لذا  حمایت‌های دولتی بخشی از مشکلات آنها را کم خواهد کرد.

رهبر افزود: قانون شامل حمایت از تولیدکنندگان در صنوف مختلف فرهنگی از جمله سینما می‌شود؛ اما متاسفانه اختلالی در بحث اختصاص یارانه تولید به وجود آمد که رییس جمهور با طرح آن در سفر اخیر استانی خود٬ اشاره کرد برنامه‌هایی برای اجرایی شدن قانون دارند.

عضو فراکسیون زنان درباره اقدامات صورت گرفته در این حوزه از سوی وزارت ارشاد گفت: تا کنون اقدامی نشده و یا ما از آن بی خبر هستیم٬ اما در نشست‌هایی که کمیسیون فرهنگی با مسئولان وزارت ارشاد دارد٬ از آنها گزارش خواهیم خواست.

عضو کمیسیون فرهنگی اظهار کرد: حتی اگر مسوولان فرهنگی وزارت ارشاد درصدد تعریف بسته‌های حمایتی برآمده باشند٬ به دلیل  اختلال به وجود آمده در روند اختصاص بودجه یارانه به بخش تولید٬ شاهد عملیاتی شدن آن نبودیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet