هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بهمن محمدی:

بازار با تخم‌مرغ‌های ترکیه‌ای تنظیم می‌شود

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که برداشتن سقف واردات تخم‌مرغ با هدف کاهش قیمت این کالا است، گفت: در این مقطع زمانی چاره‌ای به جز واردات تخم‌مرغ برای تنظیم بازار وجود ندارد.
چهارشنبه 20 مهر 1390 ساعت 11:24
بازار با تخم‌مرغ‌های ترکیه‌ای تنظیم می‌شود عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که برداشتن سقف واردات تخم‌مرغ با هدف کاهش قیمت این کالا است، گفت: در این مقطع زمانی چاره‌ای به جز واردات تخم‌مرغ برای تنظیم بازار وجود ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/1265.jpg بازار,با,تخم‌مرغ‌های,ترکیه‌ای,تنظیم,می‌شود Icana

بهمن محمدی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در باره برداشتن سقف واردات تخم مرغ گفت: از آنجا که میزان تولید داخلی تخم مرغ پاسخ‌گوی نیاز داخلی نیست، قیمت این کالا تا این اندازه افزایش یافته است و در این مقطع زمانی چاره‌ای به جز واردات وجود ندارد.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که برداشتن سقف واردات تخم‌مرغ موافقان و مخالفانی دارد، تصریح کرد: اگر دولت سقف واردات تخم‌مرغ را برندارد، موضوع گرانی تخم‌مرغ هر روز سوژه رسانه‌ها می‌شود و مردم نیز فشار زیادی را از این محل تحمل می‌کنند و حال که سقف واردات برداشته شده است، نگرانی‌هایی از جهت ضربه به تولید وجود دارد.

محمدی با بیان این که تعرفه واردات یک مکانیزم برای تنظیم بازار است، تصریح کرد: متأسفانه تخم‌مرغ در روزهای اخیر به شدت گران شده است و مسئولان تلاش دارند از راه کاهش تعرفه و برداشتن سقف واردات فعلا بازار این محصول را تنظیم کنند.

وی با بیان این که به علت نبود مدیریت صحیح باید تخم‌مرغ‌های ترکیه‌ای بازار داخلی را تنظیم کند، گفت: تخم‌مرغ خوراک روزانه بسیاری از اقشار متوسط و فقیر جامعه است و باید مدیریت صحیح‌تری برای تولید این محصول انجام شود.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هشتم با تأکید بر این که تولیدکنندگان داخلی تا یک مقطع زمانی می‌توانند از افزایش قیمت تخم مرغ سود ببرند، گفت: به محض این که قیمت تخم مرغ متعادل شود باید سقف واردات و تعرفه به وضعیت پیشین برگردد.

مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان، به‌تازگی از برداشتن سقف واردات تخم‌مرغ خبر داده است./

پایان پیام    

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000