روز مجلس
1390/07/20 11:24:36
سرویس اقتصادی
بهمن محمدی:

بازار با تخم‌مرغ‌های ترکیه‌ای تنظیم می‌شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که برداشتن سقف واردات تخم‌مرغ با هدف کاهش قیمت این کالا است، گفت: در این مقطع زمانی چاره‌ای به جز واردات تخم‌مرغ برای تنظیم بازار وجود ندارد.
بازار با تخم‌مرغ‌های ترکیه‌ای تنظیم می‌شود عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که برداشتن سقف واردات تخم‌مرغ با هدف کاهش قیمت این کالا است، گفت: در این مقطع زمانی چاره‌ای به جز واردات تخم‌مرغ برای تنظیم بازار وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/1265.jpg بازار,با,تخم‌مرغ‌های,ترکیه‌ای,تنظیم,می‌شود Icana

بهمن محمدی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در باره برداشتن سقف واردات تخم مرغ گفت: از آنجا که میزان تولید داخلی تخم مرغ پاسخ‌گوی نیاز داخلی نیست، قیمت این کالا تا این اندازه افزایش یافته است و در این مقطع زمانی چاره‌ای به جز واردات وجود ندارد.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که برداشتن سقف واردات تخم‌مرغ موافقان و مخالفانی دارد، تصریح کرد: اگر دولت سقف واردات تخم‌مرغ را برندارد، موضوع گرانی تخم‌مرغ هر روز سوژه رسانه‌ها می‌شود و مردم نیز فشار زیادی را از این محل تحمل می‌کنند و حال که سقف واردات برداشته شده است، نگرانی‌هایی از جهت ضربه به تولید وجود دارد.

محمدی با بیان این که تعرفه واردات یک مکانیزم برای تنظیم بازار است، تصریح کرد: متأسفانه تخم‌مرغ در روزهای اخیر به شدت گران شده است و مسئولان تلاش دارند از راه کاهش تعرفه و برداشتن سقف واردات فعلا بازار این محصول را تنظیم کنند.

وی با بیان این که به علت نبود مدیریت صحیح باید تخم‌مرغ‌های ترکیه‌ای بازار داخلی را تنظیم کند، گفت: تخم‌مرغ خوراک روزانه بسیاری از اقشار متوسط و فقیر جامعه است و باید مدیریت صحیح‌تری برای تولید این محصول انجام شود.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هشتم با تأکید بر این که تولیدکنندگان داخلی تا یک مقطع زمانی می‌توانند از افزایش قیمت تخم مرغ سود ببرند، گفت: به محض این که قیمت تخم مرغ متعادل شود باید سقف واردات و تعرفه به وضعیت پیشین برگردد.

مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان، به‌تازگی از برداشتن سقف واردات تخم‌مرغ خبر داده است./

پایان پیام    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet