هدر اصلی
1390/07/20 11:09:45
سرویس اقتصادی
حسینی: بیش از 5ماه کسری بودجه دولت برای پرداخت یارانه‌نقدی

1.6 میلیون خانوار به شرکت ملی گاز بدهکارند

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، با بیان این‌که بخشی از درآمدهای پیش‌بینی شده دولت تحقق نیافته است، گفت: عدم تحقق بخشی از درآمدهای پیش‌بینی شده دولت، کسری بودجه چشمگیری را برای دولت در پرداخت یارانه نقدی به مردم ایجاد کرده است.
1.6 میلیون خانوار به شرکت ملی گاز بدهکارند سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، با بیان این‌که بخشی از درآمدهای پیش‌بینی شده دولت تحقق نیافته است، گفت: عدم تحقق بخشی از درآمدهای پیش‌بینی شده دولت، کسری بودجه چشمگیری را برای دولت در پرداخت یارانه نقدی به مردم ایجاد کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/346.jpg 1.6,میلیون,خانوار,به,شرکت,ملی,گاز,بدهکارند Icana

سیدعماد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: هم‌اکنون دولت درباره پرداخت یارانه نقدی به مردم با کمبود منابع روبه‌رو است .

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی افزود: پرداخت ماهانه سه‌هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به مردم در حالی انجام می‌شود که دولت در تحقق درآمدهای پیش‌بینی شده در بودجه با مشکلات جدی روبه‌رو است.

وی با بیان این‌که هم‌اکنون نزدیک به یک میلیون و 600 هزار خانوار از پرداخت بهای گاز مصرفی به شرکت ملی گاز خودداری کردند، گفت: وقتی این تعداد از خانوارها بدهی‌های خودر را به شرکت ملی پرداخت نمی‌کنند به‌صورت طبیعی درآمدهای پیش‌بینی شده برای دولت تحقق نخواهد یافت.

حسینی تصریح کرد: وقتی دولت درآمدهای دولت تحقق نیافته است، چگونه می‌توان از سه‌برابر کردن یارانه نقدی سخن گفت.

وی با بیان این‌که دولت ناچار است سازکار جدیدی برای پرداخت یارانه به مردم تدوین کند، گفت: هم‌اکنون دولت بیش از پنج‌ماه کسری بودجه برای پرداخت یارانه مستقیم به مردم دارد که این موضوع به‌طور حتم بر روش‌های کنونی تأثیر خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس هشتم یادآور شد: کسری بودجه برای پرداخت یارانه نقدی به مردم و همچنین عدم تحقق بخشی از درآمدهای پیش‌بینی شده دولت تغییر در برنامه‌ها و روش‌های اقتصادی دولت در زمینه قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را ضروری کرده است تا این کسری بودجه به نحوی جبران شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet