خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/07/20 12:04:18
سرویس اقتصادی
بائوج لاهوتی با تأکید بر افزایش تحریم‌های صنعت هوایی کشور؛

در کنار همه مشکلات تحریم‌ها پیشرفت‌هایی نیز عاید کشور شده است

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که تحریم‌ها به صورت طبیعی مشکلات زیادی را برای صنعت هوایی کشور به وجود آورده است، گفت: با این حال همراه همه مشکلات و سختی‌های ناشی از تحریم ها، پیشرفت‌هایی نیز نصیب صنعت هوایی کشور شده است.
در کنار همه مشکلات تحریم‌ها پیشرفت‌هایی نیز عاید کشور شده است عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که تحریم‌ها به صورت طبیعی مشکلات زیادی را برای صنعت هوایی کشور به وجود آورده است، گفت: با این حال همراه همه مشکلات و سختی‌های ناشی از تحریم ها، پیشرفت‌هایی نیز نصیب صنعت هوایی کشور شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/3943.jpg در,کنار,همه,مشکلات,تحریم‌ها,پیشرفت‌هایی,نیز,عاید,کشور,شده,است Icana

مهرداد بائوج‌لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان این‌که تحریم‌های هوایی ایران بحث جدیدی نیست، گفت: از سال‌های پیش کشورهای غربی با تحریم صنعت هوایی ایران به دنبال افزایش فشار به جمهوری اسلامی ایران بودند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: به دنبال تحریم‌ها  سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در سال‌های پیش و همچنین دور جدید تحریم‌های سوختی هواپیماهای ایرانی، کمیسیون عمران نشست‌های ویژه‌ای را با مسئولان ذی‌ربط برگزار و به‌صورت جدی وضعیت پیش‌آمده را تجزیه و تحلیل کرده است.

وی تصریح کرد: اگرچه تحریم فشارهای زیادی را به صنعت هوایی کشور و مردم وارد کرده است، ولی در شرایط کنونی باید واقعیت‌ها را پذیرفت و این موضوع را قبول کرد که این تحریم‌ها مشکلات زیادی را ایجاد کرده است. 

بائوج‌لاهوتی با بیان این‌که در کنار فشارتحریم‌ها دستاوردهایی نیز نصیب کشور شده است، بیان کرد: اگرچه تحریم صنعت هوایی کشور مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است، ولی ظهور و بروز توانایی‌های خاص در میان نخبگان و متخصصان ایرانی در طول چند سال گذشته در صنعت هوایی نیز نتیجه تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی است.

وی تصریح کرد: تا چند سال پیش تعمیر هواپیماها و اورهال کردن آنها برای متخصصان ایرانی فعالیت غیر‌ممکن و بسیار پیچیده بود، ولی هم‌اکنون این فعالیت‌ها به راحتی و به دست متخصصان جوان کشور انجام می‌شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس هشتم یادآور شد: باید به تلاش‌های مدیران صنعت هوایی کشور دست مریزاد گفت، زیرا شرایط تحریمی و فشارهای بسیار زیاد کشورهای غربی به ایران در زمینه صنعت هوایی مشکلات پیچیده‌ای را برای کشور ایجاد کرده است که تنها با درایت و تلاش فراوان این دوستان بسیاری از آنها خنثی شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet