خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1390/07/20 12:04:18
سرویس سیاسی

افزایش تقاضاها برای پایان دادن به اعتصاب غذای نماینده پارلمان افغانستان

کمیسیون مستقل انتخابات پارلمانی افغانستان از نماینده معترض پارلمان این کشور خواست به اعتصاب غذای ۱۰ روزه خود پایان دهد.
افزایش تقاضاها برای پایان دادن به اعتصاب غذای نماینده پارلمان افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات پارلمانی افغانستان از نماینده معترض پارلمان این کشور خواست به اعتصاب غذای 10 روزه خود پایان دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/11457.jpg افزایش,تقاضاها,برای,پایان,دادن,به,اعتصاب,غذای,نماینده,پارلمان,افغانستان Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، در حالیکه اعتصاب غذای "سیمین بارکزی" نماینده سلب صلاحیت شده پارلمان افغانستان روز گذشته (سه‌شنبه) وارد دهمین روز خود شده بود کمیسیون مستقل انتخابات این کشور خواستار پایان دادن به این اعتصاب برای حفظ سلامت وی شد.
سیمین بارکزی نماینده 30 ساله پارلمان افغانستان که در انتخابات پارلمانی سال گذشته وارد پارلمان شد چندی پیش به همراه 9 نماینده دیگر به اتهام تقلب در این انتخابات سلب صلاحیت شد و از حضور در جلسات پارلمانی منع شد.
"فاضل احمدمعنوی" رئیس کمیسیون مستقل انتخاباتی افغانستان دراین باره گفت: کمیسیون امادگی ارائه هرگونه اطلاعات و مدارک دال بر تقلب این نماینده در انتخابات پارلمانی سال گذشته داد و ما امیدوار هستیم وی به اعتصاب غذای خود پایان دهد.
به گفته پزشک معالج وی، بارکزی در شرایط نامساعد جسمی به سر می‌برد.
وی از رفتن به بیمارستان و استفاده از دارو خودداری کرده است.
این در حالی است که اعضای ائتلاف قانون شنبه گذشته اعلام کردند به درخواست روسای شوراهای ولایتی به دوماه اعتصاب کاری خود پایان خواهند داد و در جلسات پارلمان افغانستان شرکت خواهند کرد.
با وجود اعلام بازگشت به جلسات پارلمانی از سوی ائتلاف قانون هیچ راه حلی از سوی پارلمان و یا دولت برای حل این مناقشه ارائه نشده و نارضایتی از عملکرد دولت "حامد کرزی" رئیس‌جمهور این کشور میان نمایندگان معترض و مردم افغانستان همچنان ادامه دارد.
نمایندگان معترض به این حکم شامل نمایندگان سلب صلاحیت شده و تعداد دیگری از نمایندگان پارلمان با تشکیل ائتلافی با نام ائتلاف "قانون" اعلام کردند تا زمانی که تغییر نتایج انتخابات پارلمانی سال گذشته ادامه داشته باشد در جلسات پارلمانی شرکت نخواهند کرد.
پارلمان افغانستان ۲۴۹کرسی دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet