هدر اصلی
1390/07/20 17:31:10
سرویس سیاسی
سخنرانی لاریجانی در کمیته صلح و امنیت بین‌الملل اتحادیه بین‌المجالس:

رئیس مجلس شورای اسلامی به سوئیس، قرقیزستان و تاجیکستان سفر می کند

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در رأس یک هیأت بلندپایه پارلمانی به منظور شرکت در یکصدوبیست‌وپنجمین اجلاس بین‌المجالس جهانی (IPU) به سوئیس سفر می‌کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی به سوئیس، قرقیزستان و تاجیکستان سفر می کند علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در رأس یک هیأت بلندپایه پارلمانی به منظور شرکت در یکصدوبیست‌وپنجمین اجلاس بین‌المجالس جهانی (IPU) به سوئیس سفر می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/11493.jpg رئیس,مجلس,شورای,اسلامی,به,سوئیس،,قرقیزستان,و,تاجیکستان,سفر,می,کند Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اجلاس یکصدوبیست‌ وپنجم مجمع بین‌المجالس طی روزهای 24 لغایت 27 مهرماه سال جاری در برن سوئیس برگزار می‌شود و در آن نمایندگان مجالس بیش از 120 کشور جهان از جمله گروه بین‌المجالس جمهوری اسلامی ایران به بحث و تبادل‌نظر پیرامون موضوعات مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی روز جهان می‌پردازند.

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز قراراست ضمن شرکت در نشست‌های مختلف اجلاس اعم از مجمع عمومی و شورای بین‌المجالس، در کمیته صلح و امنیت بین‌الملل اتحادیه بین‌المجالس درخصوص تحولات اخیرخاورمیانه و شمال آفریقا به ایراد سخنرانی بپردازد.

وی همچنین در حاشیه اجلاس با همتایان جهانی خود دیدار و گفت‌وگو خواهد داشت.

در اجلاس برن موضوعات دیگری همچون نقش پارلمان‌ها در فرآیند باز توزیع قدرت در عرصه بین‌الملل و نقش مجالس در رفع چالش‌های کلیدی،  اصل حفظ سلامت زنان و کودکان در کمیته‌های توسعه پایدار و دموکراسی و حقوق بشر اتحادیه مزبور و موضوعات سلاح‌های هسته‌ای و هم چنین اصلاح بازارهای مالی در قالب رونشست تخصصی جداگانه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

جواد جهانگیرزاده، کاظم جلالی، حسین حسنی بافرانی، قدرت‌الله علیخانی، موید حسینی‌صدر و فاطمه آجرلو، رئیس مجلس شورای اسلامی را در اجلاس 125 مجمع بین‌المجالس در برن همرامی می‌کنند.

اتحادیه بین‌المجالس یک نهاد بسیار مهم پارلمانی جهانی است که سالانه دو بار از روسا و نمایندگان مجالس جهان جهت رایزنی و تبادل‌نظر پیرامون موضوعات مهم بین‌المللی در یکی از کشورهای عضو دعوت به عمل می‌آورد.

این اتحادیه در حال حاضر 157 عضو دارد و مقر دائمی آن در ژنو سوئیس است.

لاریجانی پس از اجلاس برن، در سفری دوجانبه به کشورهای قرقیزستان و تاجیکستان با مقامات بلندپایه سیاسی و پارلمانی این کشورها دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet