هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رضایی کوچکی با درخواست کمک از نهادهای حمایتی:

نابینایان هزینه پیوند قرنیه را ندارند/ روشندلان را منزوی نکنیم

سرویس اجتماعی
نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس ضمن انتقاد از بی‌توجهی به حق استخدام معلولان در دستگاه‌های دولتی خواستار حمایت‌های مالی وزارت بهداشت و نهادهای حمایتی برای عمل پیوند قرنیه نابینایان شد.
شنبه 23 مهر 1390 ساعت 08:29
نابینایان هزینه پیوند قرنیه را ندارند/ روشندلان را منزوی نکنیم نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس ضمن انتقاد از بی‌توجهی به حق استخدام معلولان در دستگاه‌های دولتی خواستار حمایت‌های مالی وزارت بهداشت و نهادهای حمایتی برای عمل پیوند قرنیه نابینایان شد. http://cdn.icana.ir/d/019/11521.jpg نابینایان,هزینه,پیوند,قرنیه,را,ندارند/,روشندلان,را,منزوی,نکنیم Icana

محمد‌رضا رضایی کوچکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه متاسفانه در کشور ما از ظرفیت‌های اجرایی نابینایان به خوبی استفاده نمی‌شود، گفت:ما در قانون استخدامی کشور دستگاه‌های دولتی را موظف کرده ایم تا 3درصد از نیرو‌های استخدامی خود را از معلوان و نابینایان به خدمت گیرند اما این قانون اجرا نمی‌شود.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دستگاه های دولتی ترجیح می دهند از کسانی استفاده کنند که از نظر جسمی سالم باشند و این موجب منزوی شدن نابینایان می شود.

وی با بیان اینکه نابینایان استعدادهای زیادی دارند که نادیده گرفته می شود،گفت: روشن‌دلان جامعه ایران به دلیل کمبود اعتبارات حتی در فعالیت های ورزشی هم نمی‌توانند حضور داشته باشند و در موارد محدودی که برخی تیم‌های ورزشی و مسابقات ورزشی برای آنها برگزار می شود، کمبود اعتبارات اجازه ادامه مسابقات را در رده بالاتر نمی‌دهد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مورد مشکلات نابینایان درحوزه سلامت، گفت: با وجود پیشرفت علم پزشکی و امکان پیوند قرنیه اما هنوز متولیان حوزه سلامت نتوانسته‌اند تسهیلات مالی را برای عمل پیوند قرینه نابینایان فراهم کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از نابینایان از نظر مالی در مضیقه هستند ، گفت:نهادهایی حمایتی و وزارت بهداشت باید برای کاهش بار هزینه‌های درمانی نابینایان فکری کنند تا حداقل بخشی از جامعه نابینای ما بینایی خود را بدست آورند.

امروز شنبه 23 مهر به نام روز عصای سفید نامگذاری شده است./

 

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000