روز مجلس
1390/07/21 11:57:00
سرویس اجتماعی
ریشه‌های بروز خشونت در جامعه/17

عباسی: آمار و ارقام جرائم خشن در جامعه نگران کننده است

رئیس فراکسیون فرهنگیان در مجلس، گفت: اکنون آمار و ارقام جرائم خشن در جامعه واقعا نگران کننده است و مبارزه با خشونت عزمی جدی را از سوی آموزش وپرورش و همچنین آموزش‌عالی می‌طلبد.
عباسی: آمار و ارقام جرائم خشن در جامعه نگران کننده است رئیس فراکسیون فرهنگیان در مجلس، گفت: اکنون آمار و ارقام جرائم خشن در جامعه واقعا نگران کننده است و مبارزه با خشونت عزمی جدی را از سوی آموزش وپرورش و همچنین آموزش‌عالی می‌طلبد. https://cdn.icana.ir/d/019/11417.jpg عباسی:,آمار,و,ارقام,جرائم,خشن,در,جامعه,نگران,کننده,است Icana

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه باید نگاه آسیب‌شناسانه برای مبارزه با خشونت در جامعه نهادینه شود، تصریح کرد: باید به عواملی که باعث تحریک خشونت در جامعه می‌شود نگاه دقیقی داشت و به سمت فرهنگ‌سازی در این راستا قدم برداشت.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: خشونت علیه زنان، اطفال، کودکان و نوجونان بیشتر در محیط‌ خانواده‌ها رخ می‌دهد؛ خانواده‌ها به دلیل اعتیاد، فقر مادی، عدم فرهنگ مناسب وهمچنین به دلیل نداشتن آگاهی به بروز خشونت در جامعه کمک می‌کنند.

وی افزود: برخی از خانواده‌ها و افراد تنبیه را نوعی کتک زدن یا برخورد استفاده از ابزارهای غیرمعمول در کودکان می‌دانند و از تنبیه به عنوان عامل بازدارندگی استفاده می‌کنند و دست به خشونت می‌زنند در حالی که با این اقدام خشونت در کودکان را نهادینه می‌کنند.

این نماینده مجلس با تاکید بر نقش آموزش در نهادینه کردن مبارزه با خشونت در دانش‌آموزان و دانشگاهیان، بیان کرد: آموزش‌وپروش در این زمینه قدم‌هایی را برداشته و اقداماتی را در دستور کار قرار داده است؛ آموزش خانواده‌ها، تشکیل انجمن اولیا ومربیان و برگزاری کلاس‌های آموزشی برای آنها در زمینه شیوه تربیت  دانش‌آموزان از جمله این اقدامات است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات، تاکید کرد: باید سطح مشاوره را در آموزش و پرورش و دانشگاه‌های کشور بالا برد و در عین حال از صداو سیما نیز استفاده بهینه را کرد.

عباسی گفت: باید به سمت ایجاد فضایی در جهت حفظ دانش‌آموزان و مصونیت بخشیدن در برابر خشونت علیه آنها حرکت کنیم تا این افراد به نوعی احساس تحت حمایت قرار گرفتن را داشته باشند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان، بیان کرد: اکنون آمار و ارقام جرائم خشن در جامعه واقعا نگران کننده است و مبارزه با خشونت عزمی جدی را از سوی آموزش وپرورش و همچنین آموزش‌عالی می‌طلبد وباید دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی در این راستا وحدت رویه داشته باشند./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet