روز مجلس
1390/07/22 11:19:38
سرویس فرهنگی
جواد آرین منش تاکید کرد:

سریال‌های ماهواره‌ای، ضربه‌ای مهلک بر کیان خانواده

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه رسانه ملی باید با تولید سریال‌های جذاب، رقابتی چشمگیر با شبکه‌های ماهواره‌ای داشته باشد تصریح کرد: مردم سریال‌های ماهواره‌ای را دنبال می‌کنند و این در حالی است که این سریال‌ها نظام خانواده را از درون تهدید می‌کند.
سریال‌های ماهواره‌ای، ضربه‌ای مهلک بر کیان خانواده عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه رسانه ملی باید با تولید سریال‌های جذاب، رقابتی چشمگیر با شبکه‌های ماهواره‌ای داشته باشد تصریح کرد: مردم سریال‌های ماهواره‌ای را دنبال می‌کنند و این در حالی است که این سریال‌ها نظام خانواده را از درون تهدید می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/9202.jpg سریال‌های,ماهواره‌ای،,ضربه‌ای,مهلک,بر,کیان,خانواده Icana

جواد آرین منش در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت گسترش تولید سریال‌های ماهواره‌ای را نگران کننده دانست و گفت: هر روز بر تعداد شبکه‌های فارسی زبان اضافه شده و سریال‌هایی موهوم هم از این شبکه‌ها پخش می‌شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شبکه‌های ماهواره‌ای مثل «فارسی وان» در پی ترویج خانواده‌های بی‌ سر و سامان و لجام‌گسیخته و عادی جلوه دادن خیانت‌های خانوادگی هستند.

وی با بیان اینکه این شبکه‌ها ضربه‌ای مهلک بر اذهان نوجوانان و جوانان وارد می‌کنند افزود: عادی جلوه دادن روابط دختر و پسر قبل از ازدواج، ترویج فمینیسم و پی‌ریزی و ایجاد آمادگی ذهنی تفکر شیطان پرستی در میان نوجوانان و جوانان است.

عضو کار گروه زنان و خانواده در مجلس تصریح کرد: سریالهای ماهواره‌ای از سطح کیفی پایینی برخوردار هستند و با شخصیت‌پردازی ضعیف و ساختار داستانی فاقد کیفیت در رده سریالهای نازل طبقه بندی می‌شوند.

فرهنگسازی تنها راه مقابله با ماهواره

آرین منش راهکارهایی هم برای مقابله با هجوم این سریال‌های موهوم در خانواده ارائه کرد و گفت: راهکارهای فرهنگسازی در این زمینه دو دسته هستند، سلبی و ایجابی، که راهکارهای سلبی، قانون را مرجع قرار می‌دهند که طبق آن به منع استفاده از گیرنده‌های ماهواره‌ای اشاره شده است.

وی با بیان اینکه قانون منع استفاده از ماهواره‌ها در کشور به خوبی تبین نشده است گفت: اگر اجرای این قانون به درستی دنبال شود از گسترش ماهواره‌ها در منازل کاسته می‌شود.

آرین منش ارتقاء کیفیت برنامه‌های رسانه ملی را یکی از راه‌های ایجابی فرهنگسازی در این زمینه دانست و تصریح کرد: اگر برنامه‌های این رسانه فراگیرجذاب باشند و توجه مخاطبان شبکه‌های ماهواره‌ای را جلب کنند، از حجم علاقمندی مردم نسبت به ماهواره‌ها کاسته می‌شود.

وی فرهنگسازی و آگاه کردن مردم از اثرات تخریبی ماهواره‌ها را گام بعدی در زمینه مبارزه با فرهنگ وارداتی از سوی ماهواره‌ها خواند، افزود: اگر مردم اطلاعات کاملی از اثرات غیر اخلاقی دنبال کردن سریال‌های ماهواره‌ای داشته باشند، خودشان از این سیستم دوری می‌کنند.

آرین منش تصریح کرد: آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و مراکز عالی فرهنگی باید در این زمینه قدم‌های جدی بردارند و همه در یک نظام هماهنگ برنامه‌های فرهنگی را تا حذف کامل ماهواره‌ها دنبال کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به این سوال که چرا با گذشت سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز برنامه جامعی در حوزه فرهنگ نداریم، گفت: ابزارهای بین المللی اطلاع رسانی ما در مقایسه با توان غرب برای براندازی فرهنگ درکشور، کافی نبوده و ما نتوانستیم خودمان را در این زمینه تجهیز کنیم.

وی تاکید کرد: رسانه ملی برای تولید برنامه‌های جذاب و جلب اعتماد عمومی، نیازمند تخصیص بودجه‌های بسیار است، تا با تاسیس شبکه‌های مختلف و تولید برنامه‌های جذاب و آموزشی، تولید کنندگان برنامه‌های ماهواره‌ای را مایوس کند. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet